Свердловина: можна пробурити чи ні?

Я — приватний підприємець. На території власного підприємства хочу пробурити свердловину для використання підземних вод. Чи маю я на це право? На запитання відповідає Оксана Миколаївна Костенко, ТОВ ЮК «Юрист 24-7»

— Відповідно до ст. 23 Кодексу України про надра земле­власники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відведення видобувати корисні копалини місцевого значення
і торф розробки завглибшки 2 м, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 куб. м за добу.

Це означає, що спеціальний дозвіл на користування надрами не потрібно отримувати  тим, у кого сумарна потенційна потужність водозабірних споруд не перевищує 300 куб. м за добу, незалежно від того, скільки фактично видобувається води. Ст.  23  не вказує жодних обмежень щодо глибини свердловини. Відсутність необхідності отримувати спеціальний доз­віл на користування надрами для видобування підземних вод на її підставі жодним чином не скасовує необхідності всім, хто видобуває воду, отримувати дозвіл на спецводокористування. Він видається місцевими органами Міністерства екології та природних ресурсів України за погодженням із органами водного господарства (в разі забору поверхневих вод) та (або) геологічною службою (в разі забору підземних вод).

Якщо у вас  виникли юридичні запитання — телефонуйте — (096) 141-72-09 або пишіть запитання: mor9l4ka@mail.ru і ми дамо вам відповідь.

Добавить комментарий