TAYANNA: «Люблю ділитись — порадою, піснею, енергією»

Упродовж найближчих трьох тижнів українські виконавці боротимуться за право представляти рідну країну на міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2017». Серед претендентів — муза відомого режисера Алана Бадоєва Тетяна Решетняк, яка вийде на сцену національного відбору під іменем TAYANNA. Ніжна й тендітна зовні, вона неодноразово переконувала, що не боїться труднощів, ніколи не здається і наполегливо йде до своєї мети. У 2015-му Тетяна стала єдиною дівчиною-суперфіналісткою ТВ-проекту «Голос країни-5». Що у її житті змінилося з тих пір, хто надихає і підтримує, співачка розповіла в ексклюзивному інтерв’ю «Вістям».

ПРОРОЧІ ПІСНІ

— Тетяно, попередній рік ознаменувався для Вас новим етапом у житті та музичній кар’єрі, початком творчого тандему з продюсером і режисером Аланом Бадоєвим. Як Ви змінилися за цей час?

— Стала сильнішою та впевненішою, адже, як Ви помітили, у мене з’явилася надійна підтримка — Алан Бадоєв і його чудова команда. Я відчуваю, що тепер не одна, разом крокуємо до спільної мети, і це надихає. 2016-й дійсно запам’ятається мені як дуже знаковий і плідний рік. По-перше, ми представили дебютний EP «TAYANNA. Портрети», до якого ввійшли п’ять композицій. А також на кожну пісню відзняли окремий відеокліп.

— Бадоєв називає Вас своєю музою. А що Ви можете сказати про нього?

— Це — людина-всесвіт, яка поєднує в собі увесь спектр емоцій. Алан — відкритий і різносторонній, тому з ним дуже комфортно та цікаво працювати. Мені здається, що він бачить мене наскрізь і вміє показати такою, якою я себе відчуваю. Багатьох артистів лякає слово «продюсер», але в нашому випадку воно, навпаки, надихає. З Аланом — не страшно. У першу чергу — це мій друг, який бачить у мені особистість і поважає її.

— До виходу на сцену Вас можна було почути у записах багатьох популярних артистів СНД. Чистий голос, хороший слух — які ще вимоги до бек-вокалістів?

— Я не мріяла бути студійною бек-вокалісткою. Так сталося, що на другому курсі Київського університету культури мені запропонували спробувати себе в цій ролі, і я погодилася. Не знаю, що, крім голосу і слуху, ще має бути… напевно, неабияке значення відіграє тембр. У мене він дуже впізнаваний, і це був маленький мінус для даної професії. Знайомі неодноразово говорили: «Я слухаю пісню n-го артиста і чую тебе».

— Знаю, що Ви подарували багато авторських композицій українським і казахським виконавцям. Відчуваєте різницю, коли пишете не для себе, а для інших?

— Мені завжди легше було писати для когось, ніж для себе. Ти знаєш історію і просто описуєш її. Або відштовхуєшся від того, яким відчуваєш артиста. Себе ж мені важче було відкривати слухачам. Траплялось, інші виконавці купували мої тексти і співали ці історії, а мені було незручно самій їх розповідати. Боялася ще раз зворушити пережиті почуття. Зараз усе, що пишу, залишаю для себе, бо розумію — це періоди мого життя. Інколи пісні виявляються пророчими. Наприклад, «Береги», «Знаю и верю», «Забудь». Не знаю, з чим це пов’язано, але описані у них історії, зрештою, здійснилися.

ЦІКАВА ­ОБІЦЯНКА

— Нещодавно за добу Ви з Аланом Бадоєвим відзняли 4 кліпи. На які жертви та експерименти готові заради творчості?

— Мені здається, заради цього я готова на все. Дуже люблю експериментувати і просто цікаво жити. Одного разу пообіцяла собі, що не гаятиму жодної хвилини на сумне життя (усміхається). Пам’ятаю, коли Алан сказав, що ми будемо знімати чотири відеороботи в один день, спочатку не повірила. Але, при­їхавши на знімальний майданчик, зрозуміла, що це не жарт. Загалом мені дуже сподобалося. Перші півдня ходила окрилена, поки не змерзла (сміється). Довелося плавати на плоту озером у тоненькій сукні за температури +3 С. Але це — неймовірне досягнення, мені буде чим поділитися зі своїми дітьми у майбутньому.

— Коли вперше виникло бажання взяти участь у Євробаченні? Чи дивилися конкурс у шкільні роки? Можливо, вже тоді уявляли себе на сцені цього масштабного музичного дійства?

— З дитинства мріяла про велику сцену. Проте конкурси мене ніколи не приваблювали. Не люб­лю, коли порівнюють і судять. Тому кожне змагання для мене — це виклик. Євробачення вперше подивилась, уже будучи студенткою. А два — три роки тому все ж таки вирішила, що хочу виступити на цій магічній сцені. Бажання поділитися своїми думками та почуттями з великою аудиторією перемогло.

— Кого вважаєте головним конкурентом у нацвідборі?

— Всі учасники достойні, з багатьма я знайома особисто, але навмисно не слухала їхні пісні, аби зберегти відчуття новизни до перегляду ефіру в записі.

— Як Вам склад суддівської трійки?

— Усі члени журі — професіонали своєї справи та сильні особистості. Я поважаю Костянтина Меладзе. Ця людина займається музикою десятки років і дуже добре її відчуває. Неоціненним є досвід Джамали, адже вона знає, що відбу­вається на конкурсі, так би мовити, «зсередини» і може дати слушні поради. Андрій Данилко, у першу чергу, — артист і актор, який добре відчуває енергетику конкурсанта. Для мене важлива оцінка кожного.

ХИТРА КОПІЯ

— Тетяно, хто Вас підтримує у найвідповідальніші періоди життя?

— Поруч зі мною завжди моя родина: мама, тато й улюблений синочок Даніель. У свої чотири рочки він знає всі мої пісні, цікавиться кожним концертом і проектом.

— Даніель схожий на маму? Нагадує Вас у дитинстві?

— За характером — це моя копія. По-перше, він дуже хитрий, спритно виходить із будь-якої ситуації. Буває, нашкодить, але так це обіграє, ніби зробив дуже корис­ну справу. Наприклад, розсипав борошно й говорить: «Мамо, взагалі-то я тобі картину малюю» (усміхається). У нього цікава уява. Коли часом накричу — принесе мені цукерку або яблучко. Знає, що я люблю, й задобрює.

— Кажуть: талановита людина — талановита у всьому. За якими цікавими заняттями проводите своє дозвілля?

— Полюбляю готувати, деколи малюю або роблю із сином аплікації. Загалом, у мене немає постійного хобі. Я імпульсивна, все роблю за покликом душі. У свій попередній день народження літала на повітряній кулі, минулоріч стрибала з парашутом, інколи ходжу кататися на ковзанах. Улітку кожен ранок бігаю у парку. Це для мене — динамічна медитація.

— У своїх піснях Ви — ніжна і ранима. А в житті? Віддаєте перевагу компаніям чи більше любите побути на самоті?

— Стан самотності дає змогу прислухатися до себе і зрозуміти, чого тобі насправді хочеться. І взагалі, мені здається, що у тиші можна набагато більше всього знайти, ніж у розмові. Тому я люблю залишатися наодинці. Поїхати кудись у ліс і просто півдня читати книгу.

— У які моменти відчуваєте себе щасливою?

— Люблю ділитися чи­мось — порадою, енергією, любов’ю, піснею, концертом… Отримую від цього величезне задоволення. Також ра­дію, коли спілкуюся з сином або напишу цікаву композицію. Я щаслива тоді, коли дарую людям щастя.

ШТРИХИ ДО ПОРТРЕТА TAYANNA
Найяскравіший момент у житті: народження сина.
Найекстремальніший вчинок: стрибок із парашутом.
Подарунок, що найбільше запам’ятався: хрестик із каменя, який відповідає даті народження і знаку Зодіака.

ОЛЕНА ТКАЧ, ФОТО З АРХІВУ TAYANNA

Добавить комментарий