Театри Дніпропетровщини підготували яскраві прем’єри

Театри Дніпропетровської області підготували до професійного свята дві прем’єрні постановки. Презентували глядачу оперу «Запорожець за Дунаєм» і виставу «Кассандра». Обидві яскраві, колоритні, емоційні.

«Такі вони, служителі Мельпомени нашого регіону. Багатогранні, беззаперечно талановиті. Не можуть без сцени та глядача. Але… Коли прийшла велика війна, перетворились на культурне військо. Плели маскувальні сітки, допомагали переселенцям, збирали гуманітарні вантажі. Виступали й виступають перед дітьми, які виїхали із зони бойових дій. Дають благодійні концерти для наших захисників», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Виставу «Запорожець за Дунаєм» підготували митці Дніпропетровського академічного театру опери та балету. Це перша постановка, лібрето до якої написане українською. А виконавцем партії головного героя колись був сам автор – Семен Гулак-Артемовський.

В центрі сюжету – пригоди козака Івана Карася, який потрапив в гості до турецького султана. Більше того, домігся звільнення козаків з полону.

Опера пронизана любов’ю до Батьківщини, тугою за рідним краєм, сміливістю наших славетних предків. А ще колоритним народним гумором, красою української душі і пісні.

Актори Дніпровського академічного театру драми та комедії вийшли на сцену з прем’єрною виставою за поемою Лесі Українки «Кассандра». Історією про Еллінсько-Троянську війну очима провидиці. Постановку осучаснили. Додали музичний супровід у стилі рок.

«Думаю, що кожен глядач, який прийде на цю виставу, знайде для себе щось своє. Зануриться в абсолютно іншу атмосферу, театральну. Постановка вийшла динамічна. Є танці, спів, музика. Така загалом цікава й глибока історія», – сказав директор-художній керівник театру Драміком Сергій Мазаний.

Він додав, що в Україні є три різні постановки «Кассандри». Одна у Києві, інша у Львові, третя – у Дніпрі.

Міжнародний день театру щороку відзначають 27 березня.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!