Тепер у Дніпрі не буде трупів тварин на дорозі

Не для кого не секрет, що в Україні проблема утилізації тварин, яких за необережністю чи навмисне, збивають водії на дорогах, не вирішується належним чином. Звичайно, перш за все справа в тому, що у нашій державі багато безпритульних тварин та недбалих господарів. Але як уникнути жахливих видовищ на дорозі?

У Дніпрі будуть централізовано утилізувати збитих на смерть тварин. Для цього у місті з’явиться спеціальна піч.

«В  Дніпрі  є 2 проблеми: утилізація мертвих тварин і утилізація медичних відходів. Обидві раніше вирішувалися неприпустимо: трупи тварин вивозили на звалище, прикопували… Тепер прийнято рішення проводити централізовану утилізацію. КП «Зооконтроль» (нині «Поводження з безпритульними тваринами») буде займатися утилізацією шляхом спалення в спеціалізованій установці трупів збитих тварин, а також тварин, які загинули у громадян — ця послуга буде додатковою та не безкоштовною», — розповів заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко під час прес-конференції в ІА «Мост Днепр».

Другий напрямок нововведень — утилізація медичних відходів з медустанов міста. До теперішнього моменту кожен медичний заклад утилізував їх самостійно. Дніпро приймає багато поранених бійців АТО і виникає дуже неприємне питання: куди утилізувати ампутовані кінцівки? Тепер вони, в тому числі, будуть утилізуватися в спеціальній печі. Також там будуть спалюватися шприци та інше використане медичне приладдя.

За словами заступника мера, вартість такої установки для утилізації біологічного матеріалу складає 2,5 — 3 млн грн. Робота з утилізації мертвих тварин буде проводитися комплексно, із залученням поліції: патрульні, помітивши мертву тварину, будуть повідомляти співробітникам комунального підприємства, які будуть виїжджати на місце і забирати труп тварини на спеціальному автомобілі з холодильником.

«Пропозицій багато, виробники різні. Після того, як буде прописаний проект даного рішення, всі технічні завдання, буде проведено тендер. Піч буде стаціонарна, ніхто не буде їздити по місту і спалювати живих тварин! Я хочу ще раз підкреслити, що утилізуватися будуть тільки трупи тварин», — заявив Михайло Лисенко. Чиновник обіцяє, що вже в березні-квітні 2017 року така піч повинна з’явитися у Дніпрі.

В розвинених країнах світу давно вже існують спеціальні служби, які займаються утилізацією тварин, в тому числі і диких, які потрапляють під колеса автомобілів. Хоча знову ж таки, відсутність безпритульних тварин – єдине рішення масових смертей на дорогах.

Нагадаємо, що з 1 грудня 2016 року у Дніпрі вступають в дію нові правила для власників домашніх тварин: собаки при вигулі повинні бути на повідку, а в місцях скупчення людей і в громадському транспорті ще й у намордниках. За порушення співробітники поліції можуть скласти протокол і оштрафувати власників. А під час вигулу вихованців власники повинні будуть прибирати екскременти за тваринами. Якщо ж власник собаки з якихось причин не прибрав за твариною, його оштрафують за порушення правил благоустрою. У перший раз від 300 до 650 грн, далі штраф зросте до 1500 грн. У громадських місцях встановлять спеціальні контейнери, придатні і для звичайного сміття, і для екскрементів тварин. Зверніть увагу, що пластикові мішечки і совочки для таких процедур господар тварини повинен мати свої.

Також у дію вступає ще один пункт, але з 1 січня 2017 року – чіпування тварин. Зробити це можна буде в будь-якій ветеринарній клініці. Чіпувати обов’язково треба собак. А от котів – за бажанням. Вартість процедури  від 240 до 280 грн. На чіпі буде інформація про вихованця і господаря, і в разі втрати тваринного можна буде легко встановити його «місце проживання». Втім, якщо власник тварини не стане чіпувати свою тварину, ніякого покарання за це не передбачено, адже ця процедура має на меті саме захист вашої тварини від викрадення чи просто легкий спосіб розшукати її.

                                                                                                                                          Дарина Сухоніс

Добавить комментарий