Теплий та комфортний сон: обираємо якісне електропростирадло

Електропростирадло з підігрівом прискорить одужання при грипі та застуді, допоможе у боротьбі з безсонням, зніме нервову та м’язову напругу, покращить кровообіг та обмін речовин. Цей виріб зазвичай купують для людей старшого віку та маленьких дітей, проте він буде корисним і для молоді — тих, хто мерзне у міжсезоння або просто любить спати в теплі.

Як працює електропростирадло?

«Серце» будь-якого електропростирадла — тонкі нитки з вуглецевого волокна, вшиті в тканину. В одному з кутів виробу вони під’єднуються до кабелю живлення, на якому також знаходиться пульт управління.

Безпека

Сучасні електропростирадла абсолютно безпечні. Їхні нагрівальні нитки ізольовані силіконом, що захищає дріт від розтріскування навіть при багаторічній експлуатації. До того ж у них використовується низька напруга (12/24 В), не здатна нашкодити людині навіть у разі пошкодження ізоляції та пробою (що трапляється вкрай рідко і лише при недотриманні правил експлуатації). Максимум, що відчує користувач в такому випадку, — легке поколювання.

Хороше простирадло повинне мати системи захисту від перегріву та внутрішніх пошкоджень, а також функцію автовідключення через певний інтервал часу. Ці опції дозволяють залишати виріб в увімкненому стані без нагляду.

Регулювання температури

Електропростирадло може мати від двох до восьми режимів роботи. Чим більше рівнів нагріву, тим простіше підібрати комфортну температуру. Проте велика кількість налаштувань ускладнює конструкцію виробу та збільшує його вартість. На практиці ж більшості користувачів з лишком вистачає і трьох режимів.

Розмір та кількість зон

Обирайте простирадло за розмірами спального місця (можна з невеликим запасом), але при цьому враховуйте, що воно стелиться нижче рівня подушки. Простирадла для двоспальних та полуторних ліжок можуть мати окремі зони нагріву. Це дуже зручно, оскільки дозволяє кожному користувачу встановити на своїй половині бажаний температурний режим.

Матеріал поверхні

Натуральні матеріали (наприклад, бавовна) приємні до тіла та добре пропускають повітря, проте вони швидко брудняться, оскільки вбирають вологу. В якості альтернативи виробники пропонують штучні тканини: поліамід, полікотон, фліс, мікрофібра. Вони дешевші та довговічніші за натуральні, не мнуться, добре тримають тепло, менше забруднюються.

Більшість електропростирадл оснащуються знімним кабелем живлення, це дозволяє при необхідності їх прати. В ідеалі — вручну, але можна і в машині автомат (без віджиму).

Протипоказання

Сухе тепло може бути шкідливим для вагітних жінок, при варикозному розширенні вен, гострих запальних процесах, новоутвореннях різної етіології, аденомі простати. Проконсультуватися з приводу доцільності використання електропростирадла у вашому випадку можна з сімейним лікарем.

Ціна

За даними порталу порівняння цін «Магазилла», жителі Дніпра можуть придбати електропростирадло в інтернеті за ціною приблизно від 350 грн. Ознайомитися з повним асортиментом моделей та порівняти розцінки продавців можна на сайті m.ua.

Поради з експлуатації

  • Щоб швидко нагріти постіль, увімкніть електропростирадло на максимальну потужність за 10 хвилин до того, як лягти, після чого зменште режим.
  • Не ставте на простирадло важкі предмети та речі з гострими краями, не скручуйте виріб надто туго.
  • Не лягайте на простирадло з мокрою головою або у вологому одязі.