Топ-5 книг, які радить прочитати телеведуча Марина Кухар

Популярна ведуча новин «Сьогодні» на каналі «Україна» Марина Кухар розповіла, які з прочитаних у минулому році книжок, готова перечитувати та радити друзям.

«Минулого року у всіх нас було більше часу вдома. В тому числі і на книги. З того, що я прочитала, можу порадити ці п’ять», – розповіла Марина Кухар.

  1. «Цвинтарний бруд» Мартіна О Кайна.

Роман, що чекав на переклад з гельської майже сім десятиліть. Його вважали занадто «джойсівським». Уся книга – розмови мерців про живе. Усі персонажі – віджили своє і десь на цвинтарі в Ірландії в повоєнні часи ведуть між собою розмови. Для мене це – роман про марноту – з досконалими діалогами.

  1. «Третій поліцейський» Фленн О’Браєн.

Одразу, як дочитала «Цвинтарний бруд», захотілося пригадати ще одного геніального ірландця. І взялася перечитувати «Третього поліцейського». Фантастичний чорний гумор, абсурд і викривлена реальність. Книга, що розхитує свідомість, мов на гойдалках. Божевільний, абсурдний, нелогічний Всесвіт.

  1. «Економіка добра і зла» Томаша Седлачека.

Мені було цікаво, як можна суху науку зробити пригодницьким бестселером. Вибудувати на міфах, починаючи з «Епосу про Гільгамеша» і Біблії – логіку розвитку нашої цивілізації. Легко й доступно. І думально. «Хоча все, що нас оточує, має цінність, але тільки деякі речі мають ще й ціну».

  1. «Мовчазна пацієнтка» Алекса Майклідіса

Ще один бестселер, що трапив до рук. Легше чтиво, якщо так можна назвати трилер-детектив. Незбитий сюжет, несподіваний фінал. Головна героїня замовчала після вбивства чоловіка. Її вважають головною підозрюваною. І поки вона мовчить, психотерапевт намагається з’ясувати, що ж призвело до такої розв’язки. Динамічно, інтригує, тримає в напруженні. Трохи є кліше і штампів, але то як на дуже вибагливого читача.

  1. Ю Несбе – ціла серія детективів про Гаррі Голе, який ловить серійних убивць.

Перший роман вийшов в 97-му, останній 2019-го. Є чим зайняти очі. Легке читання для зимового вечора. Окрім перипетій детектива, автор розважає усілякими фактами про життя Норвегії. Я проковтнула всі 12 за пару тижнів.