Транспортні негаразди: жителям Дніпропетровщини накипіло (Фото)

«Нам випала велика честь і щастя жити, вчитись і працювати у квітучому краї – Обухівка», – так вважає голова Обухівської селищної ради Дніпропетровської області В.Г. Гезь.  З одного боку, важко не погодитися з думкою Василя Григоровича. Люблю свою землю, свою Батьківщину. А з іншого – не все так у нас позитивно.

У громаді є болюча тема, яка не просто перевіряє людей на міцність, а поставила перед фактом: тільки так і не інакше. Мова йде про транспорт.

Адже, як не крути, але всім, хто знайшов роботу чи навчається в обласному центрі, доводиться долати відстань між селищем та містом. Старі і зручні маршрути, не зважаючи на бажання громади Обухівки, постійно «вдосконалюються».

Варто зазначити, що транспортна проблема колотиться вже не перший рік. Проте, як вважає більшість мешканців Обухівки, сьогоднішня ситуація, що склалася навколо 241 маршрутки – це вже межа.

Почалося все з того, що наприкінці минулого року відбувся конкурс з перевезення пасажирів.

АВЦ – мабуть, найгірше, що зробила влада для людей?

Змінився перевізник. Змінилася і кінцева зупинка, зручна пл. Старомостова відійшла в минуле. Сказати, що мешканці незадоволені цим – це значить, не сказати нічого. 241 маршрутка на сьогодні курсує від дачного кооперативу «Ізумруд» по території Обухівки до АВЦ м. Дніпра. Ціна на перевезення зросла, а зручностей стало менше. Від автовокзалу «Центральний» до міських маршруток чи до громадського транспорту потрібно ще добратися. Через це і фінансові витрати збільшилися в обухівчан.

От і занепокоєні люди, які вважають, що такі «нововведення» зручні всім, крім тих, хто безпосередньо платить за незручності.

У квітні, щоб звернути увагу на транспортне питання, висказати своє невдоволення ціною, яка, неначе ртуть на термометрі, поповзла вверх, рішуче налаштовані люди перекривали рух на Сваківці, де у години пік найважче втиснутися у 241 маршрутку.

Ця акція не змінила суттєво ситуацію. Ініціативні групи навіть мітингували під будівлею міської ради Дніпра, біля селищної ради Обухівки… Все дарма. Складається таке враження, що «слуги» народу, які повинні прислухатися до потреб своїх «господарів», не чують або не хочуть їх чути.

Вимоги пасажирів не такі вже й критичні. АВЦ – так АВЦ, але хоча б змінити 241 маршрут таким чином, щоб він проходив через річковий порт, пл. Старомостову. Через зручні для людей місця пересадок.

Відкрили в Обухівці найсучасніший дитячий садочок, до якого не дочекаєшся маршрутки!

Це своєрідна ложка дьогтю в бочці меду.

Не краща ситуація і з графіком руху. Точніше, він взагалі відсутній. Проїхати навіть по території селища, щоб відвезти дитину в дитсадок, проблема. Бо туди ходить тільки один 241 маршрут. Графік не дотримується, автобуси переповнені. Люди чекають по 30-50 хвилин. (Це за умови, що, згідно з реєстром міжміських та приміських автобусних маршрутів від ДОДА – транспорт повинен ходити кожні 10-20 хвилин.).

Проте, як кажуть самі мешканці Обухівки, з 7 грудня інтервал став 30 хвилин, а не 10-20, як пишуть посадовці ДОДА.

Особливо гостро стоїть питання з графіком зараз. Зимою. Якщо мама простоїть з малечою на морозі такий тривалий час, зранку та ввечері, та проїдеться замерзле дитя в переповненій маршрутці… Яке захворювання може на дитину чекати? Невже у високих кабінетах про дітей взагалі не думають?

Мама дворічної Анастасії, Вікторія Кириленко, ділиться своїм враженням про поїздку з донею в садочок: «Заходимо до салону, він переповнений. Незручно з дитиною і пакетом на одній руці їхати стоячи. Водії літають. Їздять незграбно.».

(До речі, як на мене – дивно, що маршрути на Підгороднє розмістили графік руху на вікні каси, хоча, у порівнянні з 241, вони не так давно відправляються з АВЦ…).

29 км в одну сторону, затори та зупинки – приблизно година у дорозі. По місту ще додайте 30-40 хвилин, щоб доїхати до роботи чи навчання. Та ще спробуй, дочекайся транспорту! Невже таке сподобається будь-кому?

Як виходить, пасажири сплачують послуги АВЦ, страховку, витрати перевізників на пальне, запчастини, заробітну платню водіям… А натомість отримують чекання на зупинках в дощ, сніг, мороз. Стояння під час поїздки у переповненій маршрутці на одній нозі, та й то – не на своїй. (І це ще добре, якщо втовпишся.).

Новорічний «подарунок» під ялинку? Вдруге за рік підвищили ціну за проїзд!

Поміж собою обухівчани називають маршрутки «візками для худоби». Та якщо про «якість» послуг ще можна змовчати, то ціною люди обурені вкрай. У квітні вже підвищували її, і ось, 8 грудня – знову здорожчання. (До того ж, ціни Обухівка-АВЦ і АВЦ-Обухівка відрізняються.).

Людському обуренню є логічне пояснення. Інтервал відправлення маршруток перевізник збільшив, тобто, кількість машин на рейсі стало менше. Це означало б, що і витрати повинні зменшитися. На паливо, на зарплатню водіям…
Проте, не так сталося, як гадалося.

«Я придбала білет в 10:40 на відправлення маршруту об 11:05. Тобто, це вже 25 хвилин очікування…І то, після того, як я запитала у касира про розклад руху, вона мене направила до диспетчера. Ідеш і не знаєш – коли поїдеш. Тепер на автовокзалі будемо «гуляти» півгодини, платити майже 20 грн. Інтервал збільшили, рейси скоротили –
ціну підняли. На основі чого такий розрахунок? Все для людей — називається», – розповіла Галина Цапко.

«Якщо ж і пощастило сісти – то не факт, що сидіння буде не зламане або не як у моєму випадкові: провалене для поїздки «з комфортом» – як на горщику», – говорить мешканка Обухівки, Ілона Тихоненко.
Світлана Шубіна теж обурена: «Графік не дотримується. Як хочуть – так і їздять. В 14-й касі на вікні є графіки відправлення на інші маршрути, окрім Обухівки. Інтервал між відправленнями збільшився суттєво. Ще й вартість проїзду вже вдруге у цьому році збільшилася. З якого це дива?».

Пасажирка Наташа Дорошенко щоденно їздить до Дніпра, працює в місті. На моє питання «Які плюси ви бачите в роботі 241 маршруту?» відповіла миттєво: «Та які плюси? Одні мінуси! Обуренню немає меж! Найголовніше – дуже незручно. Якщо й 240 заженуть туди?.. Вже навіть і не так ціна квитка турбує, як кінцева зупинка. Побажання одне – повернути її на пл. Старомостову».

«Не правильний маршрут, бо немає доступу до транспортної розв’язки. Та й з Обухівки їдуть що – через касу?», – поділився своєю думкою Ярослав Луценко.

Невже люди заслуговують на такі «зручності» цивілізації?.. Живемо «по-новому» і їздимо також «по-новому»?

Навіть якщо керманичі подібним звільненням пл. Старомостової посилаються на п.28 Правил надання послуг, що були затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №176 від 18.02.1997 р – невже не можна внести зміни до цих Правил, щоб зручно було людям? Чи для кого пишуться закони у нашій країні?

Оксана Білоус,
смт Обухівка.