Третину сексуальних злочинів щодо дітей скоюють люди з близького оточення — Офіс генпрокурора

В Україні вперше створено Єдиний реєстр засуджених за злочини стосовно дітей на сексуальному ґрунті, який у медіа вже отримав назву “Реєстр педофілів”.

«За цей рік вже майже тисяча потерпілих дітей саме від статевих злочинів. І це, мабуть, найбільша категорія злочинів, яка вчиняється до дітей порівняно з іншими. Серед постраждалих дуже багато малолітніх дітей, до 14 років», — зазначила заступниця начальника Департаменту захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Офісу Генпрокурора Олеся Волошина.

Вона додала, що Україна зробила багато поступових, системних кроків саме з метою превентивності таких злочинів. Запровадження Єдиного реєстру засуджених за злочини стосовно дітей на сексуальному ґрунті — один із таких кроків.

Подібні реєстри існують в багатьох країнах світу, і вони вже добре себе зарекомендували.

“Кожна дитина перебуває в соціумі. Вона відвідує дитячий садок, школу, позашкільні заклади, студії, гуртки тощо. Відповідно керівникам вказаних установ і закладів за законом надана можливість отримувати з Реєстру інформацію і перевіряти своїх майбутніх працівників і тих людей, які в них працюють, чи не вчиняли вони злочини щодо дітей”, – пояснила Волошина.

За словами представниці Офісу Генпрокурора, багато домагань до дітей відбувається в соцмережах, в інтернеті.

Ще одне джерело небезпеки – особи з близького оточення. За даними Офісу Генпрокурора, третину сексуальних злочинів щодо дітей скоюють люди, яких вони добре знають. Тому дуже важливо пояснювати дитині, які речі є неприйнятними. Навчити усвідомлювати власну недоторканність, поважати свою волю і територію.

фото з відкритих джерел