ЦНАПи Дніпропетровщини надали більш ніж півмільйона адміністративних послуг

ЦНАПи Дніпропетровщини прийняли 10 тис заяв по соціальній програмі «Прихисток». Найбільше – у центрах надання адміністративних послуг Кривого Рогу, Кам’янського, Сурсько-Литовського. Про це розповіли під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.

«Прихисток – урядова програма. Її запустили цьогоріч у березні. Власники житла, які безкоштовно допоможуть переселенцям із проживанням, можуть отримати від держави 450 грн на місяць за кожну прийняту людину. Кошти – часткове відшкодування господарям витрат на комунальні послуги», – зазначила заступниця директора департаменту цифрової трансформації, інформаційних технологій та електронного урядування Дніпропетровської ОВА Юлія Кримчак.

Щоб отримати відшкодування, власнику помешкання потрібно звернутися до ЦНАПу. Надати документи на житло, довідки ВПО людей, яких прихистив. Далі написати заяву.

Аби виплати не припинились, господарю щомісяця з 1 до 5 числа потрібно звертатися до органів місцевого самоврядування. Зокрема, виконкому свого міста, сільської або селищної ради. Вказувати кількість днів та прийнятих на проживання людей. А ще реквізити банківського рахунку, куди можна перераховувати кошти.

Пересвідчитися, чи дійсно власник житла пустив до себе жити переселенців може спеціальна комісія від місцевої влади.

Керівниця ЦНАПу Сурсько-Литовської громади Оксана Рєзнік каже, по програмі «Прихисток» прийняли понад 120 заяв. Місцеві надають житло родинам із Донецької, Харківської, Одеської, Запорізької областей.

«Люди активно звертаються із заявами. Адміністратори надають послугу дуже швидко», – сказала Оксана Рєзнік.

Загалом на Дніпропетровщині працює 160 «точок доступу» до адмінпослуг.

З початку війни ЦНАПи області надали більш ніж півмільйона адміністративних послуг. Більшість з них – соціальні. Переселенці, зокрема, оформлюють матеріальну допомогу та статус ВПО. А ще подають заяви про пошкоджене через війну майно.

Подати заявку на компенсацію можна і на сайті Прихисток. Там потрібно зареєструватися. Потім внести туди інформацію про наявне житло та готовність прийняти когось із зони активних бойових дій.