ЦВК відкриває нову можливість реалізації виборчих прав громадян

Центральна виборча комісія своєю постановою затвердила Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання. Про це повідомила прес-служба ЦВК у четвер, 11 червня. Таке рішення дозволить брати участь у виборах ще більш як 1 млн виборців.

«Велика кількість громадян України (понад 1 млн осіб) не мали можливості реалізувати своє право голосу. Йдеться про виборців, які не мають зареєстрованого місця проживання. До цієї категорії відносяться й особи, яким на момент голосування тільки виповнилося 18 років, а значить – вони отримали право голосу, але з певних причин не мали можливості зареєструватися за місцем проживання. Тому ЦВК із власної ініціативи вирішила врегулювати це питання», – йдеться в повідомленні.

В ЦВК нагадали, що раніше при відсутності прописки заборонялося брати участь у будь-яких виборах. Ухвалений Порядок створює юридичні передумови для реалізації виборчих прав громадянами, які з певних причин не мають зареєстрованого місця проживання. Тепер кожен із них безвідносно до місця своєї реєстрації або навіть за її відсутності, за умови проходження простого алгоритму, може взяти участь у виборах. В тому числі й органів місцевого самоврядування у територіальній громаді, де він фактично проживає.