Тут нагодують і дадуть житло: один із дніпровських шелтерів уже 3 місяці приймає переселенців

Один із шелтерів у Дніпрі працює уже три місяці. За цей час там знайшли прихисток понад 3 тис людей, які переїхали із охоплених бойовими діями регіонів.

Родинам переселенців надають житло, забезпечують харчуванням. Усе безкоштовно. Таку допомогу організували волонтери.

У шелтері – декілька кімнат. Там ліжка, постіль. Є вітальня – із великим столом, диваном, кріслами, телевізором. Ігрова зона для дитячих розваг. Поруч – невеличка їдальня. Окремо – кухня.

«Одночасно в шелтері можуть розміститися 240 людей. Одні сім’ї влаштовуються на кілька днів, інші оселяються на довше. Живуть стільки, скільки мають потребу», – розповів волонтер Микита Шикула.

Він додав: для дітей влаштовують різні майстер-класи, аби ті не нудьгували. Дорослим надають допомогу психологи та психотерапевти.

«Виїхали з Лисичанська відразу, як почалися обстріли. Вирішили влаштувалися поближче – у Дніпрі. Деякі люди не хочуть кидати рідні місця. Бояться опинитися на вулиці. Але нам пощастило, що натрапили на такий чудовий волонтерський центр», – поділився переселенець Едуард Лободзинський.

Руслана Ляхова приїхала з родиною зі Сватово Луганської області ще два місяці тому. Каже, донька закінчувала 10-й клас уже у Дніпрі. Їй виділили і окрему кімнату для занять. Чоловік допомагає реєструвати людей, які бажають оселитися.

«Тут дуже добре все організовано. Разом дбаємо про порядок. Допомагаємо одне одному. Наш шелтер найкращий, – сказала Руслана Ляхова. – Спочатку було незвично – Дніпро велике місто, на відміну від нашого. Та тепер освоїлися».

Телефон шелтера – 098 650 65 33.

Загалом із початку війни Дніпро прийняло понад 117 тис людей із сусідніх регіонів.