Творчі колективи Дніпропетровської області об’єднуються у збірну

Збірна творчих колективів «На крилах традицій» як громадська організація утворилася на Дніпропетровщині лише декілька місяців тому. Натхненницею її створення стала Тетяна Харченко, яка вже тривалий час займалася організацією свят, аматорських мистецьких заходів у районі Дніпра, громадською діяльністю в організації «Українські патріоти Дніпра». Коло учасників, які брали участь у концертах, святкових програмах, постійно зростало. І тоді було вирішено заснувати збірну.

Яскраві творчі гурти є не тільки в Дніпрі, а й в області, тому до збірної почали доєднуватися талановиті співаки та хореографи, які мали бажання проявити та показати себе. Серед учасників гуртів збірної є лауреати міжнародних премій з хореографії та вокалу, ті, хто брав участь у таких проєктах як «Голос. Діти» (Катерина Бойко), «Х-Фактор», «Битва хорів» (Світлана Кімстач). До речі, до першого концерту у Дніпрі, зініційованого збірною гуртів, залучили саме талановитих дітей міста, які були учасниками відомих талант-шоу.

Склад гуртів-учасників збірної – розмаїтий. Наприклад, до них входять хореографи Анна Кучер та її партнер з бальних танців Дмитро Орловський. Анна також є викладачкою з бальних і східних танців, мріє про власну танцювальну школу.

«Я – керівник танцювального гуртка «АРДОР». Я дуже вдячна всім, хто з нами співпрацює, вдячна співорганізаторам різних конкурсів, які нас запрошують. Була велика честь почути від Ніни Матвієнко оцінку нашого виступу в 11-му міжнародному онлайн-фестивалі, де ми посіли перше місце. Запрошуємо діточок до нашого гуртка, щоб вони теж прокладали свій шлях до танцю і були цілеспрямованими навіть у такі часи. Спасибі батькам за наполегливість, яку вони вкладають в своїх дітей. Ми, зі свого боку, робимо все можливе, щоб діткам було цікаво», – говорить Анна Кучер.

«На крилах традицій» об’єднує гурти справді різних вікових категорій. Серед них є танцювальний гурт «Позитив» Університету третього віку. Це – люди старшого покоління, яким за 60 років і вони танцюють!

Поштовхом до створення громадської організації також стало бажання об’єднати людей, які прагнуть допомагати Збройним силам України. З початку війни Тетяна Харченко веде волонтерську діяльність. Усе почалося з пропозиції поставити баночку для збору коштів на ЗСУ, а потім до справи приєдналося багато людей, які надавали допомогу. Далі були різноманітні заходи для вимушених переселенців: запрошували театри чи організовувати концерти для них.

«Для діток-переселенців запросили акторів театру з виставою за мотивами казки. Складно й уявити, що цим дітям довелося пережити і яким був їх стан. Але коли діти побачили цю виставу, напруга спала, вони сміялися та дуже раділи різним персонажам. І тоді я зрозуміла, що потрібно продовжувати цю діяльність і набирати обертів», – говорить пані Тетяна.

Нещодавнім заходом організації став Різдвяний вертеп вершників. Там було розіграно картини Олени Чех, тренування на конях (концерт проходив у кінно-спортивній школі на вул. Передовій) та квитки до театру. Участь у розіграші могли взяти усі бажаючі. Також тоді пройшов збір коштів на авто для розвідників, які воюють на Бахмутському напрямку.

Не зважаючи на відсутність якісної апаратури та великого автомобіля для перевезення артистів, збірна провела вже чимало концертів. Кожен концерт є благодійним, завдяки цьому організація зібрала на автомобілі для бійців тероборони та десантно-штурмових військ, на тепловізор, квадракоптер, на лікування пораненого бійця, на смаколики, інші потреби українських військових.

Розповісти про свої таланти та приєднатися до громадської організації можна, зателефонувавши до Тетяни Харченко. Номер телефону можна знайти на Фейсбук сторінці Тетяни. А додаткову інформацію щодо концертів та діяльності організації можна дізнатися тут: https://www.facebook.com/groups/547150653781258/

Анастасія Передерій,
Фото з архіву збірної творчих колективів «На крилах традицій»