Твори дніпровської письменниці увійшли до шкільної програми

На сайті Міністерства освіти України оприлюднили  нову навчальну програму на 2017 рік з усіх предметів. У розділі українська література з’явились для обов’язкового вивчання твори молодої письменниці з Дніпра Наталії Дев’ятко.

«Мої твори увійшли до нової програми з української літератури! Повість фентезі «Легенда про юну Весну» — 7 клас. Пригодницько-фентезійна трилогія «Скарби Примарних островів» — 9 клас. Фольк-роман «Злато Сонця, синь Води» — 10 клас. І дуже приємно, що саме у переліки для додаткового читання, завдяки чому школярі можуть читати книги не в скороченні чи переказі, а повністю», — розповіла пані Наталія.

Zlato_soncja_Syn_vody_m222

«Легенда про юну Весну» —  це фантазійна історія. Головних героїв цієї казки багато, бо в ній перетинаються дві сюжетні лінії, дві оповіді: одна – це лінія дітей, які втекли з оздоровчого табору, щоб зустріти світанок на березі моря, саме їм оповідає вожатий на ім’я Валентин таємничу історію про кохання, боротьбу за владу і чари; та друга – безпосередньо сама історія, яка відбувається у казковому світі.
Звісно, що цікавіше слідкувати за казкою, і дуже добре, що їй приділено значно більше уваги, ніж подіям у реальному світі. Але поступово казковий і реальний світи наче зближуються, переплітаються, відбуваються взаємовпливи – психологічні, сюжетні, світоглядні. Не зважаючи на те, що повість невеличка за обсягом, вона дуже концентрована за рахунок досить великого проміжку часу – проходить більше року – і великої кількості подій, які відбуваються в житті героїв.

«Скарби Примарних островів» —  відома пригодницько-фентезійна трилогія. Піратський капітан Ярош Сокіл отримує карту, яка може привести його до скарбів Примарних островів. Але карту зачаровано! У цьому світі є феї, дракони, русалки, підступні жорстокі вороги і сміливі віддані друзі. Море – живе, воно розмовляє з людьми, а зірку можна зняти з неба…

Фольк-роман «Злато Сонця, синь Води» для більш дорослої аудиторії – це історія про Україну. Живу особу, яка може набувати людської подоби, втілюватися в людях, їхніх думках і переконаннях, бути стихією. Так само персоналізовані Ніч, Смерть, мають своє втілення загублена пам’ять, страх, сірість і зневіра. Живі явища природи, сонце, зірки, вітер, вода… Весь світ живий, він говорить, його потрібно навчитися слухати і розуміти.

 Підготувала Дарина Сухоніс