У Британії археологи знайшли невідомий доісторичний ритуальний круг

Археологи знайшли раніше невідомий кам’яний круг біля доісторичного ритуального місця у Корнволлі на південно-західному узбережжі Великої Британії. Про це пише «Громадське радіо» з посиланням на The National News.

Група добровольців очистила Кастіллі Хендж від заростей, щоб археологи могли нанести кам’яний круг на карту за допомогою сучасних методів зйомки. Під час цієї зйомки виявили щонайменше сім ям, які розташовані у формі підкови.

Хендж – це кругла або овальна споруда з ровом по внутрішньому краю, побудована в епоху неоліту між 3000 і 2500 роками до нашої ери.

Не всі хенджі містять кам’яний круг, в Корнволлі є тільки одий такий круг – Стріпл Стоунз на схилах Гокс Тор на Бодмінському болоті.

Дослідники вважають, що ями в Кастіллі могли колись утворювати повне кільце, але через стан ґрунту під час дослідження вони не змогли зібрати чіткі дані про північну частину внутрішньої частини хенджу.

Вони виявили, що деякі камені були видалені та перенесені в інше місце, а деякі інші, ймовірно, перевернулись у ями, в яких вони колись стояли вертикально.

Дослідники кажуть, що хенджи використовувалися для зібрань та ритуалів. Археологи вважають, що в пізніші часи Кастіллі Хендж використовувався для більш земних цілей.

Є свідчення того, що в середні віки такі споруди були театрами, а під час Громадянської війни в Англії – місцем для гармат.