У Чернівцях розквітла алея «слонових вух» (фото)

У Чернівцях почали розквітати катальпи. Зокрема, на проспекті Незалежності одна з перших алей цього дерева налічує близько 50 екземплярів. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Алея катальп на проспекті Незалежності з’явилася ще наприкінці 1970-х років. У Чернівцях на сьогодні вже росте понад 200 цих дерев на різних вулицях.

катальпи

У Ботанічному саду ЧНУ кореспонденту Укрінформу розповіли, що катальпу до Буковини завезено із австрійських розсадників, а батьківщиною цієї рослини є Далекий Схід.

«До Чернівців ці дерева потрапили наприкінці XIX століття й дуже гарно прижилися. Сучасні катальпи, які ви бачите в місті, вирощені в нас, адаптовані до нашого клімату. А найстаршому дереву цього виду, про яке мені відомо, вже приблизно 150 років», – зазначила провідний фахівець ботанічного саду Марія Виклюк.

катальпи

Експерти наголошують на чималій користі від цих рослин.

«Катальпи дуже рясно цвітуть і плодоносять. Приносять велику користь для довкілля. Адже виділяють велику кількість кисню. Завдяки широкому й шершавому листю вбирають багато пилу. Плюс під час цвітіння приємний аромат і гарні квіти», – сказала біолог.

катальпи

Ці дерева інколи ще називають «слоновими вухами», тому що в них велике серцеподібне листя. Помилуватися цвітінням дерев можна буде ще протягом двох-трьох тижнів.

катальпи