У НБУ спрогнозували, що буде з гривнею восени і навесні

Курс долара в Україні рветься вгору, але Національний банк (НБУ) пообіцяв робити все для того, щоб в кінці 2018 року підтримувати гривню в доступних для економіки межах. Про це заявив голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин в ефірі “5 каналу”.

“Весна 2019 року буде непростим періодом. Це буде період президентських виборів. Надіюся, щоб вони таки відбудуться. Хочеться, щоб президентська кампанія не мала політичного підтексту і не мала такого широкого політичного впливу, в тому числі на макроекономічні показники. Зокрема й на курс гривні. Проте політичні нагнітання можуть бути непомірними. Крім того, можливі значні виливання у передвиборчу кампанію, які врешті-решт можуть мати вплив на волативність національної валюти, але водночас це не буде мати такого відчутного впливу, який ми мали, наприклад, в період 2016 року. Тому я хочу надіятися, що гривня в 2018 році досягне свого піку до кінця року. Думаю, ми все зробимо десь на рівні 28,5 гривні за доллар США”.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Данилишин додав, що вже навесні долар, імовірно, подешевшає: “Зменшиться волатильність починаючи з січня-березня, і вже починаючи з березня 2018 року ми можемо увійти в те русло і в ті тенденції, які ми мали в попередні роки. Тобто перейти до плаваючої системи обмінного курсу”.

Він зазначив, що НБУ буде робити все можливе для згладжування шоків і підтримки національної валюти в тих межах, які будуть задовольняти умовам розвитку економіки країни.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!