У «Дії» стали доступними електронне пенсійне та посвідка на проживання

У застосунку «Дія» стали доступними електронне пенсійне та посвідка на тимчасове і постійне проживання для іноземців, повідомляє “Укрінформ“. Про це заявив віцепрем‘єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на брифінгу.

«Сьогодні доступні нові цифрові документи – це пенсійне посвідчення та посвідка на проживання», – повідомив Федоров.

Він зазначив, що у «Дії» будуть відображатись пенсійні посвідчення, видані після 2014 року. Таких в Україні наразі нараховується близько 6,3 млн. Однак, якщо у пенсіонерів стара версія пенсійних посвідчень, то вони можуть звернутись до Пенсійного фонду та верифікувати його, тим самим отримати нове і використовувати його вже у «Дії».

«Наступні документи – це посвідка на постійне та тимчасове проживання. Посвідка – це основний документ для іноземців, які проживають в Україні. Сьогодні їх видано понад 200 тис. Посвідка на тимчасове проживання – це більш як 130 тис. І посвідка на постійне проживання – більше ніж 70 тис. документів. Якщо посвідка була видана після 2018 року, то вона доступна у «Дії». Тепер іноземцям не потрібно носити пластиковий документ, тепер усі дані будуть у «Дії», – зауважив Федоров

Він зазначив, що міністерство активно працювало над перекладом документів у «Дії» на англійську мову. Міністерство запустило функцію – документ англійською мовою. Тобто, закордонний паспорт, техпаспорт та водійське посвідчення можна перекласти на англійську.

«Українці, які знаходяться за кордоном, в один клік зможуть перекласти документи на англійську», – повідомив Федоров.

Фото з відкритих джерел