У Дніпрі більше вужів, ніж гадюк

Настала осінь, тому, гуляючи передмістям Дніпра, відпочиваючи біля річки чи на дачі — не варто забувати про небезпечних плазунів.

Як розрізнити

Особливо небезпечна для людини зустріч із гадюкою навесні та на  початку літа — тоді отруйні плазуни виповзають із нір і шукають собі пару. Але й восени, перед холодами, зі зміями не варто панібратствувати. У цей час, відчуваючи наближення морозів, гади дуже нервують.

За словами завіду­ючого кафедри зоології та етнології ДНУ ім. Олеся Гончара, доцента Віктора Гассо, в Дніпрі та його околицях не так уже й багато місць, де можна зуст­ріти небезпечну гадюку — здебільшого трапляються вужі. Вони не завжди мають жовті вушка та відрізнити від гадюки вужика можна передусім за формою голови. В останнього вона овальна, трохи яйцеподібної форми, а в гадюки — трикутна, схожа на спис.

Не панікувати!

Якщо ж вам не пощас­тило й гадина таки вкусила — фахівець радить перш за все не панікувати. Отрута гадюк, які водяться в Україні, не має швидкої дії, тому смерть викликати не може. Перетягувати ж укушену кінцівку джгутом, припікати і розрізати ранку або прикладати до неї землю категорично забороняється.  Досить довгі зуби гадюк сприяють глибокому проникненню отрути в тканини, тому спроби припекти або розрізати лише погіршать стан людини.

Потерпілий повинен перебувати у повному спокої, краще менше рухатись. Якщо ж укушене місце починає опухати — негайно викликайте швидку! Медики поставлять крапельницю, за допомогою якої в вену вводиться комплекс протиалергічних препаратів. Цих заходів буває цілком достатньо, щоб через кілька днів виписати пацієнта з лікарні.

Анфіса Букреєва

Добавить комментарий