Кортик і журнали: у Дніпрі через митницю хотіли вивезти історичні цінності

Минулі вихідні виявились для співробітників митного поста в аеропорту Дніпра «врожайними» на речі, які громадяни намагалися вивезти за кордон та забули зареєструвати як історичні або культурні цінності. Серед вилученого є навіть зброя.

Так, 14 вересня на митному посту в аеропорту міста був затриманий чоловік, який перевозив у своєму багажі кортик сухопутних військ Збройних сил Радянського Союзу, що випускався з 1945 до 1955 року. Українець їхав до Відня.

«Громадянин переміщався «зеленим коридором» та не надав документів на кортик, що той є історичною культурною цінністю, та дозволу на його вивезення. На  чоловіка був складений протокол про порушення митних правил», — розповів заступник начальника митного поста «Аеропорт» Андрій Шульган. За його словами, наступного дня громадянин Канади, який теж хотів потрапити на рейс до Відня, перевозив у багажі шість журналів 1913 року видання та теж не мав дозвільних документів на їх вивезення.

«Найчастіше такі ситуації виникають, коли люди не знають, як перевозити предмети, що можуть мати історичну чи культурну цінність. Для цього слід звернутися до профільного музею, де видають документи, що річ має або ж не має цінності. Два дні поспіль ми складали протоколи. Це, швидше, виняток для нашої митниці, ніж правило. Обидва випадки сталися через незнання громадянами прав та обов’язків з оформлення таких товарів», — зазначив Андрій Шульган.

 

Анастасія Нефретова, фото dnk.aero