У Дніпрі інспектори муніципальної варти стежать за правопорядком (фото)

У Дніпрі щодня близько 50 інспекторів комунального підприємства «Муніципальна варта» патрулюють міські території та охороняють різні об’єкти комунального майна. Серед іншого вони слідкують за дотриманням правил благоустрою, громадського порядку у місті, законністю торгівлі, тощо.

Зокрема, кожного дня на патрулювання виходять вісім парних піших нарядів, цілодобово чергують шість автопатрулів, а також три екіпажі і шістнадцять інспекторів охороняють комунальні об’єкти і споруди. Загалом у КП «Муніципальна варта» працюють близько 180 співробітників, які чергують позмінно. Вони не підміняють поліцію, а навпаки — активно допомагають у забезпеченні правопорядку.

До початку та після закінчення зміни водії екіпажів проходять медичний огляд. Після медичного огляду чергові наряди отримують завдання та проходять інструктаж.

«Співробітники, які заступають на чергування, отримали рознарядку. Це й піші та автопатрулі, а також інспектори, які працюють за стаціонарними постами. Екіпажі отримали маршрутні листи для патрулювання. Серед іншого особлива увага приділяється за дотриманням порядку у парках, скверах, центральній частині міста, щоб комунальне майно, об’єкти були цілими. Якщо виникають різні ситуації з правопорушеннями інспектори можуть затримати порушників до приїзду представників поліції для подальшого з’ясування ситуації», — сказав начальник відділу швидкого реагування «Муніципальної варти» Володимир Коваленко.

Щодня у Ситуаційному центрі Дніпра чергує диспетчер «Муніципальної варти».

«За допомогою камер відеоспостереження, уся інформація у реальному часі відображається на великих екранах. Тому швидко виявляємо та оперативно реагуємо на ту чи іншу подію, протиправні дії. Це можуть бути і акти вандалізму, розкрадання комунального майна тощо. На спеціальній карті відображається пересування наших патрулів, тому одразу сповіщаємо той чи інший екіпаж, який найближче знаходиться до місця події. Інспектори затримують порушників до прибуття поліції. Окрім того, бувають і ситуації комунального характеру, наприклад, нахилилось дерево чи прорвало трубу, інформуємо про це відповідні міські комунальні служби. Або коли людині стало зле на вулиці і перехожі не реагують, викликаємо швидку допомогу. Словом, цілодобово слідкуємо за відео з камер спостереження, які облаштовані у різних куточках міста», — наголосила інспекторка КП «Муніципальна варта» Ольга Ястребова, яка цього дня працює диспетчером у Ситуаційному центрі.

Тим часом на контакт-центр м. Дніпро надійшов дзвінок від мешканців щодо розпивання спиртних напоїв на дитячому майданчику у сквері «Прибережний». Екіпаж муніципальної варти одразу проінформували про цей випадок. Прибувши на місце, інспектори провели роз’яснювальну роботу серед двох осіб щодо заборони розпивання спиртного у громадських місцях, а тим паче – біля дитячого майданчика.

Водночас інспектори КП «Муніципальна варта» постійно проводять рейди щодо виявлення так званих «наливайок», законності торгівлі, зокрема спиртними напоями та тютюновими виробами. Під час таких заходів інспектори роблять контрольну закупку і просять продавця показати ліцензію на спиртову продукцію і тютюнові вироби.

Під час чергового рейду інспектори муніципальної варти виявили дві торговельні точки на центральному ринку «Озерка», де незаконно продавали спиртне і сигарети.

«На пляшках і пачках сигарет відсутні марки акцизного податку. Про даний факт повідомлено поліцію і фіскальну службу, які, прибувши на місце, задокументували правопорушення, тобто склали адміністративний протокол і вилучають товар. Після експертизи продукції суд вирішуватиме справу по суті», — додав інспектор муніципальної варти Юрій Антонюк.

Загалом під час подібних рейдів за минулий рік у місті було вилучено незаконних 1 860 літрів міцних алкогольних напоїв, 2 670 літрів пива, 120 літрів вина, 135 літрів слабоалкогольних напоїв та 4 640 пачок сигарок.