У Дніпрі ліквідували понад пів сотні стихійних сміттєзвалищ

У Дніпрі ліквідували більше ніж 50 стихійних сміттєзвалищ за останні 7 місяців. Одне з них наразі комунальники прибрали на житловому масиві Західний, що у Новокодацькому районі.

«Подібні сміттєзвалища свідчать лише про одне – безвідповідальне ставлення деяких наших мешканців до довкілля. Якщо взяти статистику щодо укладання договорів та сплати за вивезення сміття, то борг однієї з вулиць цього району, де мешкає 65 жителів, становить понад 16 тис. грн (станом на 1 жовтня). А борг лише за вересень цього року – 2 800 грн. Наразі ми не змушуємо платити за вивезення сміття, лише просимо робити це за можливості. Тим паче, що в районі цієї вулиці є три контейнери, які постійно очищуються. Проте мешканці не тільки не сплачують за вивезення сміття, а ще й не хочуть користуватись цими баками, утворюючи ось такі звалища. Тож ми вкотре звертаємось до всіх дніпрян: давайте відповідально ставитись до довкілля», – зазначив заступник директора департаменту – начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики ДМР Ярослав Крисько.

Зі свого боку заступник директора ТОВ «Екологія-Д» Віталій Квас додав: «Ми обстежили територію і виявили приблизно 50 кубічних метрів різного великогабаритного сміття. Щоб вивезти такий обсяг, нашому підприємству потрібно витратити тиждень».

Олег Віталійович проживає на цьому житловому масиві близько чотирьох років. Каже, постійно помічав, як люди засмічують балку замість того, щоб це сміття викинути хоча б в контейнер: «Тут іноді і з автівок викидають сміття в балку, але комунальні служби міста швидко прибирають весь цей непотріб».