У Дніпрі мешканці Привокзальної площі обурені нововведенням

Від мешканців Вокзальної площі Дніпра місцева влада вимагає демонтувати кондиціонери, засклені балкони та супутникові антени. Поки що просять зробити це добровільно Усе для того, щоб побутові елементи не псували історичний вигляд площі. Чиновники обіцяють компенсувати мешканцям вартість демонтажу. Однак дніпряни зі «сталінок» обурені таким рішенням. Про це повідомляє «5 канал». 

Вікна квартири Катерини Любименко розташовані збоку Вокзальної площі. Жінку обурило рішення міської влади знести конструкції на балконі. Його засклили ще у вісімдесяті батьки Катерини.

«Я не дозволю чіпати мою приватну власність. Мене має охороняти закон. Дані про те, що це моя приватна власність підвтверджені техпаспортом на цю квартиру», — каже мешканка Дніпра.

Не згодні з демонтажем засклених конструкцій й інші мешканці, які встановлювали їх власним коштом.

Вокзальну площу Дніпра побудували у п’ятдесяті роки минулого сторіччя. Житлові будинки поруч споруджені у стилі неокласицизму. У народі їх називають «сталінський ампір» або ж «сталінки».

«В Україні більше немає жодної Привокзальної площі, яка би могла порівнятися з цією площею. Якщо ви хочете жити в історичному центрі, в історичних будівлях, ви маєте приймати такі будівлі, якими вони є і терпіти певні незручності», — переконаний краєзнавець Валентин Старостін.

На початку двотисячних тут реконструювали лише будівлю вокзалу. Нині взялися за відновлення усіх споруд на площі. Насамперед, беруться за фасади будинків. Під демонтаж потрапили супутникові антени, кондиціонери та балконні конструкції, які не передбачені в проекті. На компенсацію витрат мешканців виділили півмільйона гривень. А у разі відмови комунальники проведуть примусовий демонтаж.

«Сенс і завдання — привести у правильний естетичний первісний вигляд. Спеціалізованими структурними підрозділами міськради у подальшому будуть виставлені рахунки за демонтаж винуватцям, які спочатку пішли на порушення, змінюючи зовнішній вигляд балкона», — коментує директор департаменту стратегічного розвитку та інвестицій Дніпровської міської ради Сергій Рєзник.

Ремонт фасадів будинків на вокзальній площі розпочнуть у вересні, а за два роки планують відновити загальний вигляд історичних споруд, що розташовані і на сусідній центральній вулиці міста — імені Дмитра Яворницького.