У Дніпрі на видачі паспортів організували бізнес (Фото)

За пришвидшену видачу паспортів начальник одного з районних відділів міграційної служби у Дніпрі через посередника систематично вимагали та отримували кошти.

2

Як повідомили в управлінні захисту економіки в Дніпропетровській області, керівник одного з місцевих районних відділів міграційної служби організувала незаконний заробіток на прискореній процедурі видачі паспортів, як біометричних паспортів громадян України для виїзду за кордон, так і паспортів громадянина України. До незаконної діяльності начальниця залучила посередника.

3

За даним фактом було відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України, в рамках якого правоохоронці задокументували неодноразові факти вимагання та отримання посадовцем неправомірної вигоди на загальну суму понад 40 тисяч гривень.

1

30 січня оперативники управління захисту економіки в Дніпропетровській області Нацполіції та слідчі Дніпропетровської місцевої прокуратури №1 затримали начальника відділу міграційної служби та посередника під час отримання ще одного «траншу» у сумі 6 тисяч гривень.

На даний час фігуранти справи затримані у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Керівнику одного з районних відділів обласної міграційної служби та посереднику повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

4

Вирішується питання щодо обрання підозрюваним міри запобіжного заходу.

У відповідності до санкції статті, що інкримінують зазначеним особам, останні можуть бути позбавленні волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

До речі, вказана посадова особа міграційної служби не вперше порушує Закон. 26 січня працівники управління захисту економіки в Дніпропетровській області вручили даному керівникові районного відділу міграційної служби протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.

Чиновниця несвоєчасно, без поважних на те причин, подала щорічну декларацію, чим вчинила адмінправопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Наразі адміністративний протокол з матеріалами перевірки направлено до районного суду м. Дніпро.