У Дніпрі нагородили лауреатів “зміїного” дійства

Заключним акордом ІІІ малої олімпіади серед представників ЗМІ Придніпров`я “Кубок Дракоші-2016/17”, ініціаторами якої були Дніпропетровська обласна організація НСЖУ, обласне відділення НОК України та спортивно-оздоровчий журналістський центр “Тригол” ДОО НСЖУ, а генеральним партнером — Дніпропетровська обласна рада, став церемоніал нагородження лауреатів “зміїного” дійства. Віншування пройшло на стадіоні “Монтажник” Дніпра, де окрім нього, відбулась товариська зустріч з футболу, присвячена 60-річчю одного з патріархів аматорського формування, заслуженого журналіста України Віктора Ожогіна. Ми звернулись до керівника СОЖЦ “Тригол” ДОО НСЖУ Володимира Сороки розповісти про звітне дійство, а також ознайомити з підсумками малої журналістської олімпіади та її героями.

— Так співпало, що цього року ми поєднали одразу дві феноменальні події у житті Триголових Драконів, як кажуть, у одному “флаконі” — поздоровили з ювілеєм свого побратима Віктора Ожогіна, який є одним із співзасновників “Триголу”, та нагородили лауреатів Драконівських Ігрищ. Користуючись нагодою, хотів би ще раз   привітати свого товариша, побажати йому усіляких гараздів. Завважу, що на церемоніалі ми вручили Віктору Івановичу спеціальну нагороду, якою започатковуємо “Зіркову Алею Слави” СОЖЦ “Тригол” ДОО НСЖУ. Перший її “мешканець” — Віктор Ожогін! Надалі подібні нагороди ми вручатимемо усім своїм патріархам, які долатимуть відповідний віковий рубіж.

— На цьому святковому протистоянні була присутня ціла когорта наших знаменитих земляків, зокрема олімпійські чемпіони Євген Яровенко, Олексій Чередник…

— …а ще не менш відомі гравці “Дніпра” Олег Таран, Сергій Чередник, Олександр Рикун, Олександр Червоний. Від імені ветеранів славетного клубу вони вручили Віктору Ожогіну подарунки, а також взяли участь у нагородженні переможців і призерів ІІІ малої репортерської олімпіади.

— Перш ніж назвати прізвища “олімпіоніків”, не могли б оголосити невеличкі підсумки цього дійства…

— Про неординарність нашого оздоровчого заходу, аналогів якому за свідченням відомого дослідника та колеги Бориса Ковтонюка, який “перелопатив” весь Інтернет, немає у світі, свідчать такі факти: упродовж 2016/17 років у журналістському спортовому “форумі”, до програми якого входили чемпіонати і турніри з вісімнадцяти видів спорту — плавання, флорболу, стритболу,  лазертагу, пляжного волейболу і футболу, боулінгу, більярду тощо, взяли участь 72 “мас-медійні” команди. Назагал на “фізкульт-толоки” симпатиків Змія Горинича виходили 369 осіб — 213 чоловіків і 156 жінок. Окрасою перегонів, своєрідною родзинкою стала участь у них юного покоління — дітей та онуків працівників електронних і друкованих ЗМІ. Поки-що їх — учасників так званої “Драконівської Дитячо-Юнацької Ліги” — лише 67, однак з часом, впевнений, це число зросте удвічі а й то утричі!

— Саме з юної порослі, певно, й варто повторити церемоніал нагородження…

— Згоден! Отже, серед дівчаток до 16 років, де карбівки виборювала 31 учасниця, у особистому заліку перемогла представниця газети “Частный предприниматель” Валерія Куржос, другою і третьою відповідно стали Дар`я Клименко (обласне відділення НОК України), яка мешкає у сільській глибинці на Нікопольщині, та Дарія Хорева з інформаційного агентства “АПК-Інформ”. Завважу, що семирічна Дарія стала справжньою сенсацією чемпіонату з шашок, де серед дорослих жінок посіла третє місце! Серед хлопчиків перші дві позиції “окупували” також “приватні підприємці” — Ян Одинцов і Тимур Воловик, а на бронзовий щабель зійшов Ярослав Тимохін з 51-го телеканалу.

– Перейдемо до дорослих “вінценосних” осіб. Там сенсацій не було?

— Певні локальні несподіванки, сюрпризи були, однак, як у чоловіків, так і у жінок претенденти на лідерські позиції свій клас і вишкіл підтверджували практично на усій дистанції марафону. У жінок це стосується Світлани Денисенко з “ДМ11”, дружини відомого тележурналіста Дмитра Москаленка, що стала кращою з-поміж 156 претенденток, Юлії Ільницької (“Андрій Греков і Ко”) та “олімпійки” Яніслави Кротенко. У чоловіків трійка призерів така: Андрій Греков з однойменної команди, “олімпієць” Олександр Клименко, а також ще один “грек” — Сергій Язовських.

— Присутність на п`єдесталі одразу трьох “греків” наводить на думку, що і в командному заліку вони далеко не пасли задніх…

— Так, дев`ять разів упродовж малої олімпіади втрапивши до призової трійки (найкращий показник!) і набравши в підсумку 228 очок, Кубок за перемогу завоювала команда “Андрій Греков і Ко”. Відставши від друзів-суперників на 37 пунктів, другими у загальнокомандному заліку стала дружина Дмира Москаленка — “ДМ11”, а призи за третє місце отримали Дніпропетровське обласне відділення НОК України (абсолютна першість) та інформаційне агентство “АПК-Інформ” (серед засобів масової інформації).

— Таке солідне за насиченням і масовістю дійство неможливо було провести без підтримки партнерів, спонсорів…

— В першу чергу хотів би подякувати голові Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексію Ковальчуку, без допомоги якого — моральної і матеріальної — ми навряд чи змогли б довести до логічного завершення таку “махину”. Одним із співорганізаторів змагань було обласне відділення НОК України й моя особиста подяка його виконавчому директору Олександру Дювбакову, який допомагав, чим міг. На початку другої половини дистанції до нашого енергетичного кола приєдналась Дніпропетровська обласна рада та особисто її голова Гліб Пригунов, до слова, це була його особиста ініціатива. Сувеніри дітям, підтримка під час фізкультурно-оздоровчих бенефісів, й, нарешті, розкішні Кубки та індивідуальні призи для відзначення лауреатів перегонів— така допомога, погодьтесь, дорогого вартує. Повертаючись до нагородної продукції, хотів би сказати тепле слово й на адресу компанії Nagrada.UA, з якою ми, Триголові Дракони, дружимо вже близько двох десятиліть. Їхні призи-Дракоші, якими ми обдарували лауреатів особистого заліку, стануть основою наших майбутніх головних Кубків і якими ми, між іншим, будемо нагороджувати й лауреатів 1-ої Всеукраїнської малої журналістської олімпіади.

— Коротенько розкажіть про чергову “зміїну” ініціативу…

— з 20 по 24 червня на Волині, на Шацьких озерах, ми хочемо зібрати своїх колег з усіх куточків України для проведення дебютного етапу Всеукраїнського “Кубка Дракоші-2018/20”. Організаторами цього заходу стали Дніпропетровська і Волинська обласні організації НСЖУ, а також спортивно-оздоровчий журналістський центр “Тригол” ДОО НСЖУ. Хочемо провести на Світязі змагання з трьох видів спорту — пляжного волейболу і футболу та спортивної риболовлі. Таких “зібрань”, під час кожного з яких віртуози пера і мікрофону з`ясовуватимуть стосунки у трьох дисциплінах, упродовж трьох років плануємо вісім. Тобто, назагал, постійно змінюючи диспозицію, переїжджаючи з області в область, ми проведемо спортові “симпозіуми” з двадцяти чотирьох видів спорту. Наступний після Волині етап, до слова, у вересні у Дніпрі, де проведемо чемпіонати з плавання, флорболу і стрільби з луку.

— Удачі вам, Триголові Дракони!

Анфіса БУКРЕЄВА.