У Дніпрі нагородять талановиту молодь
На восьмому щорічному конкурсі молодих авторів родини Івана та Марусі Гнип на сторінках щомісячника «Бористен» визначили цьогорічних переможців. Головне завдання творчого огляду-конкурсу молодих авторів полягає в пошуку талановитих та патріотичних юнаків і дівчат, котрі захоплюються або професійно працюють в царині культури, літератури, образотворчого мистецтва та музики.
Головними критеріями для визначення переможців є не лише високий професійний та художній рівень мистецьких робіт, художніх та інших творів, а також їх наповненість національним та патріотичним змістом, спрямованість на пропаганду української культури та самобутності.
У 2016 році лауреати та дипломанти визначені у таких номінаціях: «Патріотична соціально-культурна діяльність», «Літературне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Вокальне мистецтво», « Інструментальне мистецтво» та «Танцювальне мистецтво».
В номінації «Патріотична соціально-культурна діяльність» лауреатом визнано волонтерський центр “Турбота й милосердя” дитячого шкільного парламенту комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа №46” Дніпровської міської ради за волонтерську допомогу бійцям Дніпропетровського військового шпиталю та адресну допомогу бійцям 93 ОМБр, 25 ОПДбр в зоні АТО. Дипломантом оголошено літературну студію “Контур” Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки за цикл заходів, присвячених морально-психологічній підтримці воїнів АТО .
В номінації «Образотворче мистецтво» лауреатом визнано Олену Капшукову за цикл робіт у жанрі графіки і живопису «Рефлексія часу» та «Маніпуляції». Дипломантом у цій номінації став Артем Восьмерик за популяризацію петриківського розпису в молодіжному середовищі.
В номінації «Літературне мистецтво» диплом лауреата здобула поетеса Владислава Даценко за цикл авторських віршів з патріотичної тематики. Дипломантом у цій номінації визнано Віталія Кірінчука за самобутні літературні твори.
В номінації «Танцювальне мистецтво» відзнаку лауреата здобув дует «Кодацький спас» у складі Володимира Кропівного та Олега Ільїна за популяризацію українського народного танцювального мистецтва. Дипломантом у цій номінації став Володимир Петухов за наповнення народними українськими мотивами сучасних молодіжних танців.
В номінації «Вокальне мистецтво» переможцем визнано дует «Січеславські вечорниці» у складі Ольги Ярошенко та Івана Леонова за популяризацію сучасної української молодіжної пісні. Дипломантом у цьому виді творчого змагання стала Катерина Махно за самобутнє виконання патріотичної пісні про Україну.
В номінації «Інструментальне мистецтво» лауреатом визнано Вікторію Чедаєву за віртуозне виконання класичних українських музичних творів. Дипломантом у цій номінації стала Вікторія Салаутіна за популяризацію музичної творчості дружнього грузинського народу.
Нагородження відбудеться 22-го вересня, в рамках якого пройде святковий концерт – віншування лауреатів.
Дарина Сухоніс