У Дніпрі відкриють виставку художників двох поколінь – батька і сина (Фото)

23 лютого у Музеї українського живопису у Дніпрі відкривається виставка «Минуле та сучасність», яка презентує твори художників двох поколінь родини Євдущенків – батька Палладія Васильовича та сина Юрія Палладійовича.

Євдущенко

Обидва народилися та виросли у нашому місті, обидва закінчили Дніпропетровське державне художнє училище. Євдущенко старший – 1941 року, молодший — 1968 року. Незважаючи на те, що два митці пройшли одну художню школу та обидва захопилися живописом, важко собі уявити, якими різними за тематикою та пластикою вираження художнього образу  постають перед глядачем двоє носіїв характерних рис образотворчого мистецтва двох часових генерацій.

Євдущенко

Палладій Васильович пережив разом зі своїм поколінням усі тягарі 1940-х – 1970-х років: Друга світова війна, повоєнна розруха, тривалі пошуки власного місця у мистецтві, коли доводилося обирати теми своїх полотен не за покликом серця, а за вказівкою «з верхів». Саме тому ціле тридцятиріччя художникові довелося працювати у Дніпропетровському художньо-виробничому комбінаті простим оформлювачем, що цілком природньо звужувало поле його творчої діяльності. Однак цей період став часом накопичення та осмислення матеріалу, запозиченого із життєвих вражень автора. Пережиті протягом дитинства та юнацтва події, трагічні сторінки біографії його близьких та односільчан хотілося відобразити на полотні. І він поволі готувався до втілення свого заповітного бажання.

Євдущенко

Мистецтво Юрія Палладійовича Євдущенка представляє інший час, а отже, інші погляди на творчу практику. І хоча бере воно свій початок для художника ще у 1970-х роках, судячи з окремих спроб участі на обласних виставках, по-справжньому розкривається його живописне дарування лише у період 2000-х років, після зустрічі на його життєвому шляху із двома чудовими митцями, які стали істинними вчителями     Юрія Євдущенка, його щирими друзями та покровителями. Починаючи з кінця 1980-х – 2000-х років він дуже багато працює у різноманітних живописних техніках – олія, темпера, але найбільш уподобаним стає акриловий живопис, що вимагає від автора особливої майстерності, повідомляють у  прес-службі музею.

Євдущенко

У цілому, виставка «Минуле та сучасність» відображує творче життя двох поколінь художників, які об’єднані родинними зв’язками – батька та сина Євдущенків. Різні долі,  різні творчі шляхи у мистецтві, однак є спільна риса у цих, здавалося б, несхожих один на одного творців. Вони чесні у власному житті та малярстві. Ця родинна риса визначає особливу правдивість їхніх живописних пошуків, робить зрозумілими та привабливими створені ними образи для найбільш широкого кола глядачів.

Залишити відповідь