У Дніпрі незвичайний конкурс зібрав цікавих людей (Фото)

У Дніпрі відбулося традиційне нагородження переможців конкурсу ім. О. Гончара на сторінках щомісячника «Бористен». Цей журнал багато років є творчою платформою для журналістів, письменників, поетів, науковців і критиків. Серед авторів також є й українці, які мешкають за кордоном, але своєю творчістю і благодійними справами завжди разом зі своїм народом. Тому на сторінках щомісячника «Бористен» протягом багатьох років триває насичений і цікавий культурний діалог. Щорічно серед робіт його авторів відзначають ті, що знайшли яскравий відгук у читачів. Ці люди отримують відзнаку конкурсу ім. Олеся Гончара.

Конкурс щорічний

Відзнака імені Олеся Гончара була запроваджена Всеукраїнським щомісячником «Бористен» разом з Національним гірничим університетом (сьогодні — НТУ «Дніпровська політехніка») у 2003 році. Таким кроком редакція засвідчила повагу та шану до класика української літератури Олеся Терентійовича Гончара.

«Щорічна відзнака імені Олеся Гончара вже тривалий час є не просто вшануванням гідних особистостей, це ще й один особливий спосіб об’єднання тих, хто живе з Україною в серці незалежно від національності та громадянства», – зазначив головний редактор журналу Фідель Сухоніс.

Цікаво, що свого часу Олесь Гончар особисто благословив появу щомісячника, листувався із засновником та видавцем журналу. Згодом журнал «Бористен» виступив одним із ініціаторів присвоєння вулиці у Дніпрі імені Олеся Гончара.

З різних міст та країн

Цього року лауреати стали люди різних професій. Нагородження традиційно пройшло у Центрі культури української мови імені О. Гончара в Дніпровській політехніці. Лауреатами у 2017 році стали:

Президент Американсько-української медичної Фундації Борис Легета (м. Дітройт, США ) – за системну підтримку та допомогу Україні в медичній сфері під час проведення АТО. Зокрема, переклад українською мовою з англійської та видання спеціалізованих підручників з військової медицини,

— Віктор Рудь (штат Ню-Джерзі, США) – за багаторічну публіцистичну та правничу діяльність на теренах західного світу спрямовану на донесення правди цивілізованій спільноті про Голодомор в Україні 1932-1933 років,

—  Юрій Береза (м. Дніпро, Україна) – за державотворчу політику та діяльність у зоні АТО,

 — Альона Устименко (м. Дніпро, Україна) – за значну волонтерську діяльність та новаторській і патріотичний підхід у викладанні вітчизняної історії учнівській молоді,

— Сергій Маргітіч (м. Дніпро, Україна) – за організацію системної допомоги добровольчим військовим підрозділам у зоні АТО,

— Владика Адріан (м. Ногінськ, Росія) – за подвижницьку працю із збереження української духовності,

— Шмуель Камінецький ( Ізраїль, США, Україна) — за багаторічну діяльність релігійного провідника спрямовану на досягнення міжнаціональної злагоди в Україні,

Під звуки кобзи

Під час урочистого нагородження для усіх присутніх заспівав чоловічий народний аматорський ансамбль НГУ «Обертон» та кобзар Валерій Харченко, який віртуозно поєднував сучасні мотиви і народні українські пісні.

«Я дуже дякую за такий неочікуваний і приємний сюрприз. Я вважаю, що використання новітніх технологій, засобів масової інформації, а також патріотичний підхід у викладанні вітчизняної історії учнівській молоді дуже важливі. На уроках історії я також використовую фрагменти історичних праць, надрукованих у «Бористені», а також книги, видані за сприяння часопису. Не менш активною є і волонтерська діяльність у нашій школі. Усі проекти різнопланові, цікаві та креативні і направлені на допомогу військовим, а також дітям в зоні АТО. Наприклад, нещодавно на благодійному ярмарку ми зібрали 46 тисяч 837 гривень! Взагалі для мене викладання історії, виготовлення сакральних ляльок і благодійність – це процеси пов’язані. Адже кожен з нас сам собі країна», — зазначали одна з лауреатів Альона Устименко.

Учасників урочистої імпрези привітав ректор НТУ «Дніпровська політехніка», академік НАН України Геннадій Півняк, який зазначив, що давня співпраця університету з організаторами конкурсу завжди дає позитивні результати. А такі проекти – шанс для молоді проявити свої творчі здібності.

Мирослава Борхес