У Дніпрі об’єднають усі палаци культури міста

У Дніпрі 11 закладів культури, що працюють у різних районах міста, трансформують в єдиний культурний простір. Їх об’єднають у сучасний центр культурних послуг «Арт-Територія», який матиме статус комунального закладу.

Мета – створити на місці чинних палаців культури із застарілими форматами роботи і матеріально-технічною базою інноваційні культурно-дозвільні центри, що пропонуватимуть сучасні культурні послуги, матимуть єдину стратегію розвитку та оптимізовану систему управління.

За такої трансформації усі творчі гуртки, посади залишаються, натомість скоротять адміністративний персонал. І введуть такі посади, як PR-спеціалісти, проєктні менеджери, фахівці з розвитку та залучення грантових ресурсів, які допомагатимуть перетворювати застарілі палаци культури на сучасні артцентри з широким напрямом діяльності (гастролі та концерти відомих колективів, виконавців, творчі студії, артпростір для виставок та інсталяцій, коворкінг, інтерактивна зона, арткав’ярня, бібліотечний простір тощо). Завдяки новим форматам роботи планується удвічі збільшити доходи таких закладів – гроші спрямують на їхній розвиток.

Палаци культури не ліквідовуються, а змінюють організаційну форму роботи, залишаючись базовою мережею закладів культури. На це отримано погодження, схвальні відгуки від профільного Міністерства культури та інформаційної політики.