У Дніпрі очищення річки Гнилокіш дає перші результати (фото)

У Дніпрі комунальники продовжують очищувати Гнилокіш. Нині з шести кілометрів пройшли 2 900 метрів. Річку очищують від мулу та чагарників. Це дозволило поглибити її у деяких місцях до трьох метрів. Наразі очищення проводять по вулиці Гусиній. Усі роботи планують завершити до кінця року.

Місцями комунальники працюють вручну, адже під’їхати технікою неможливо через забудову.

річка Гнилокіш_Дніпро

Очищення річки дає результати: дніпряни, які мешкають безпосередньо біля Гнилокішу, повідомили, що у них з підвалів відійшла вода, яка стояла там десятиліттями. Частково проблему з підтопленнями очищення річки вирішить.

Чимало скарг до міської влади надходить через сморід від річки Гнилокіш. Місцеві мешканці самі роблять каналізації з випуском у воду. З цими людьми розбиратимуться компетентні органи.

річка Гнилокіш_Дніпро

Людям, які вивели вигрібні ями до річки Гнилокіш, доведеться сплатити штраф від 340 грн до 1360 грн. Якщо ж таке підключення виявлять у юридичної особи або фізичної особи-підприємця, штраф становитиме до 1700 грн. Крім того, дані про порушника надішлють до Державної екологічної інспекції Придніпровського округу. Остання визначать розмір збитків довкіллю, який порушнику доведеться також сплатити.

річка Гнилокіш_Дніпро

Гнилокіш відіграє функцію дренажного зливового каналу для відведення дощових вод. Санітарний стан цієї річки викликає велике занепокоєння: побутові відходи на берегах та у водоймі. Зокрема, у 2020-му ми виявили 8 стихійних звалищ, з яких вивезли 600 тонн сміття. Але основна причина – каналізаційні води приватних домоволодінь. Влада закликає мешканців ліквідувати такі підключення самостійно.