У Дніпрі оголосили війну висоткам, які стали притонами (Фото)

У Дніпрі оголосили війну аварійним висоткам. Так, на вул. Гавриленка робітники почали зносити 14-поверховий будинок, який більше 20 років служив притулком для бездомних і екстремальною локацією для сміливців з фотоапаратами. У поліцію неодноразово надходили виклики від городян, які скаржилися на підлітків, що збиралися в занедбаній будівлі. «Сегодня» з’ясувала, чим прославився покинутий будинок і які висотки на черзі в списку під знесення.

Так, мешканців з 14-поверхового будинку, який зараз за допомогою важкої будівельної техніки демонтують робочі, розселили ще в 1998 році. Причиною стали зсуви в Рибальській балці, поруч з якою розташовувалася висотка.

«Розселили будинок, оскільки він дав сильний крен в балку і» поїхав «вниз приблизно на півметра. Зсувні процеси відбуваються практично по всьому схилу Рибальської балки. Для ліквідації процесу внизу, під будинком, було створено насип з граніту. Незабаром його зробили і під сусіднім будинком-близнюком. Як і всі покинуті будівлі, ця висотка була популярна у неформалів і екстремалів «, – розповідає» Сегодня «блогер, який займається вивченням історії міста Артем Костюк.

За словами місцевих жителів, поруч з небезпечною висоткою височить п’ятиповерховий будинок, по фасаду якого поповзла 10-сантиметрова тріщина. Примітно, що будинок досі частково заселений людьми.

Подібна висотка в Дніпрі не єдина в списку на знесення. На житловому масиві Тополя над балкою стоять кілька занедбаних 9-поверхівок. При цьому розташовуються вони впритул до житлових висоток і дитячого садка – місцевих жителів від будівлі, що руйнується, відокремлює невисокий паркан.

«У таких будинках зазвичай збираються бездомні люди, які влаштовують собі житло. Ще вони служать притоном для неблагополучних підлітків. Крім того, поліцейські виявляли там злодіїв, які випалюють кабелі, і самогубців», – розповідають нам у прес-службі патрульної поліції в Дніпропетровській області.

Фото: artkostyuk.com