У Дніпрі озеро з черепахами перетворюється на болото (фото)

Ставок у Соборному районі Дніпра, який колись був наповнений черепахами та рибою, почав перетворюватись на болото. Водойма в житловому масиві «Перемога-6» вкрилася білою плівкою.

А живі створіння, які там колись жили, вже давно перестали з’являтись. Тому місцеві припускають, що всі вони вимерли. Про це розповіла місцева мешканка Ольга Новікова, повідомляє 24 канал.

Вода в ставку не циркулює

Користувач Микита Заблудовський у коментарях до цього допису спробував пояснити, чому так сталося. За його словами, цей ставок є колишнім гранітним котлованом завглибшки 11 метрів. Вода туди колись потрапляла з дощів і джерел.

Проте ще в роки СРСР, під час будівництва житлового комплексу, всі джерела там знищили. Їх нібито засипали відходами будівництва під час «облагородження».

Наразі єдиним джерелом «поповнення» водойми є стічна труба на вулиці Яснополянській. Відповідно, там немає та й не може бути жодної циркуляції води.

Помирає озеро з черепахами в Дніпрі

Колись намагались очистити

Перед місцевими виборами 2012 року цей ставок намагались очистити. Туди пригнали багато техніки, яка повністю зрубала всю рослинність. А берег там вкрили подробленим гранітом. Загалом тоді на це виділяли 500 гривень із бюджету.

Однак місцеві мешканці у фіналі виявились незадоволеними. На їх думку все виглядало занадто «лисим». Тому зазначали, що дарма просили про це чиновників. Мовляв, краще б самі на суботниках прибирали. Також у воду намагалися запустити коропів. Проте більшість із них одразу виловили місцеві «рибалки», а решта – померли. А ось щодо черепах, то взагалі невідомо, коли їх там бачили востаннє.