У Дніпрі під час будівництва виявили останки воїна (фото)

У Дніпрі на території садового товариства «Металург», що на вулиці Байкальській, виявили останки воїна, який, швидше за все, був добровольцем і загинув у 1941 році.

Останки виявив місцевий житель під час закладки фундамета будинку. Чоловік звернувся в правоохоронні органи і до пошуковців. На місце знахідки виїхали представники Управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради та громадської організації «Пошук-Дніпро».

останки воїна_Дніпро

«Було здійснено виїзд щодо вилучення останків воїна Другої Світової війни на території садового товариства «Металург» (вул. Байкальська, Індустріальний район), де, як і у попередньому році, було знайдено поодинокі останки під час проведення земляних робіт при улаштуванні фундаменту. Виходячи з вигляду останків і наявності металевого зубного моста-коронки, воїн був непризивного віку, відносився до добровольців, і скоріше за все був місцевим (місто, область). Загибель датується вереснем 1941 року. На жаль останки були пограбовані в попередні роки, можливо й відразу після загибелі. Тому шинель, одяг, взуття, зброя не збереглись. Також втрачено частину грудного кістяка (зберігся один фрагмент реберної кістки)», — йдеться у повідомленні.

останки воїна_Дніпро

За словами місцевого жителя Миколи, якому належить ділянка, знахідку зробив його онук разом зі своїм другом, коли копали яму під фундамент. Також викопали дві гранати і 30 патронів. Поруч з останками загиблого воїна виявили саперну лопатку і фрагменти протигаза.

останки воїна_Дніпро

Це не перший випадок, коли на території садового товариства «Металург» знаходять останки. У минулому році також на вулиці Байкальській знайшли останки воїна.

останки воїна_Дніпро

Роботу з пошуку втрачених та невідомих поховань Другої Світової війни проводять разом із ГО «Пошук-Дніпро».