У Дніпрі пільги на житлово-комунальні послуги виплачуватимуть по-новому

У Дніпрі розповіли про зміни виплати пільг на житлово-комунальні послуги. З 1 жовтня нинішнього року виплата пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється у безготівковій та готівковій формі. Тобто надання пільг не призупинено, змінено лише механізм їх виплат. Про це повідомила завідувачка сектору роботи зі зверненнями громадян управління соціального захисту департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Віра Міщенко.

«Якщо раніше у платіжках за житлово-комунальні послуги громадяни, які користуються пільгою, отримували суму до сплати вже з урахуванням відсотку пільги, то зараз у квитанціях зазначено, що у домогосподарстві є пільговик і проведено розрахунок за фактично спожиту послугу без урахування пільги. Після її фінансування Мінсоцполітикою платіж буде зменшено у наступних періодах. Тобто громадянам, які раніше отримували житлово-комунальні пільги, не слід панікувати – вони й надалі їх отримуватимуть», – наголосила Віра Міщенко.

Зі свого боку заступниця начальника Правобережного управління соціального захисту населення міськради Людмила Форісь зазначила: cпеціалісти управління соцзахисту на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, що мають право на пільги, розраховують щомісяця до 20 числа суму пільги, виходячи з розміру знижки згідно із законом, кількістю членів сім’ї та з урахуванням встановлених цін/тарифів і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

Пільга виплачується у грошовій безготівковій формі через «Ощадбанк». За підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховуються з рахунка для виплати пільг на рахунки пільговиків у згаданому банку.

«Виплата пільг у грошовій готівковій формі проводиться за заявою, поданою до управління соціального захисту населення до 15 жовтня (на опалювальний період) та до 15 травня (на неопалювальний період). У такому випадку пільга готівкою виплачується в одному із 34-х уповноважених банків або через «Укрпошту». Особи, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої готівки. Якщо громадяни, що отримують пільгу готівкою, накопичують заборгованість за комунальні послуги, то у наступному періоді (опалювальний/неопалювальний) їм виплачуватиметься пільга у безготівковій формі», – пояснила Людмила Форісь.

За отриманням інформації про нарахування пільг громадяни можуть звертатися до управлінь соціального захисту населення.

 

Фото: з відкритих джерел