У Дніпрі планують звести меморіальний сквер

Цими днями минув рівно місяць після влучання ракети в багатоповерхівку на житловому масиві Перемога у Дніпрі. Тоді загинуло 46 людей. Зараз уцілілу частину будинку вже відновлюють, а на місці зруйнованого блоку планують звести меморіальний сквер.

У постраждалому будинку вже завершили інструментальне обстеження. Відповідно до його висновку, демонтажу підлягають 2-й та 3-й під’їзди, що у 3-му корпусі. Проведуть ці роботи після підготовленого проєкту. Тим часом у вцілілій частині дому тривають відновлювальні роботи. На сьогодні там замінили вже понад тисячу вікон.

Установили вікна в усіх корпусах, окрім першого під’їзду третього корпусу та першого і другого під’їздів п’ятого корпусу, де роботи ще тривають. Максимально швидко відновили в будинку комунальні послуги: вода, тепло, світло та ліфт. У першому під’їзді п’ятого корпусу підйомник ще не працює через сильне пошкодження. Його замінять на новий. Уже домовились із організацією, яка передасть ліфт безкоштовно.

Також у двох під’їздах установлять нові вхідні двері. Їх замінять на металеві. Уже виконали всі потрібні для цього заміри.

Місто максимально монетизує виплати постраждалим, аби люди самі могли обрати нове житло. Нині від потерпілих надійшло 230 заяв.

ЯРОСЛАВА ХЛЄБНИКОВА