У Дніпрі побачила світ унікальна книга (Фото)

Які народи мешкали у Придніпровському краї з давніх-давен? Як вони співіснували на одній території і знаходили діалог? Які національності нині населяють область? Відповіді – в монографії «Етнонаціональний світ Придніпров’я». Це перше наукове видання, присвячене історії Дніпропетровщини через життя народів – мешканців регіону. Про це стало відомо на презентації, яка пройшла у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Яворницького.

«Дніпропетровщина завжди була багатонаціональною. Звідки таке різноманіття? А ще – толерантність, притаманна мешканцям нашого краю. Саме в історії можна знайти відповіді на ці питання. На наше замовлення вчені ДНУ провели відповідне дослідження і видали монографію», – зазначила начальниця управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Першина.

Книгу «Етнонаціональний світ Придніпров’я» презентували у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Яворницького. Над монографією працював колектив авторів – вчених історичного факультету Дніпровського національного університету.

«Сучасний етнічний склад Дніпропетровщини дуже строкатий. Зараз тут мешкають близько ста різних народів, – розповіла доцентка кафедри історичного факультету ДНУ Зоя Маріна. – Така строкатість притаманна регіону з давніх давен. Як свідчать археологічні джерела, колись тут разом уживалися кіммерійці, скіфи, сармати».

книга1

Презентована монографія – лише перша книга із серії. Загалом буде чотири видання. Багатонаціональний світ Дніпропетровщини представлять зі стародавніх часів до наших днів.

«Поява такої книжки – справжнє явище в культурному житті Дніпропетровщини. Оцінюю видання на 12 з плюсом. Такої літератури зараз дуже мало. Тут співпала зацікавленість і науковців, і суспільства. А наш край надзвичайно цікавий в етнокультурному ракурсі», – сказала директорка Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки Надія Тітова.

До презентації долучилися науковці, бібліотекарі, бібліографи, студенти Дніпропетровщини. Загалом близько півсотні учасників.

Монографія буде передана до всіх публічних бібліотек області.