У Дніпрі побували любителі космосу зі всієї України (Фото)

19-20 жовтня на базі Інжинірингової школи при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшов локальний етап міжнародного конкурсу NASA SpaceAppsChallenge. Майже 200 любителів космосу із Києва, Запоріжжя, Житомира, Кам’янського, Львова, Харкова прибули до Дніпра.

28 команд презентували власні найсміливіші ідеї такого тематичного спрямування: «Океани Землі», «Наш Місяць», «Планети поруч і далеко», «До зірок», «Жити в нашому світі».

У цьому конкурсі космічних інновацій взяли участь студенти факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем, фізико-технічного факультету, факультету прикладної математики та біолого-екологічного факультету ДНУ. Десятеро менторів допомагали учасникам допрацювати і технічно обґрунтувати ідеї.

Космічний інтелектуальний 48-годинний марафон NASA SpaceAppsChallenge проходить з 2012 року в понад 200 містах світу й збирає тисячі інноваторів, дизайнерів, інженерів і аналітиків. У Дніпрі цей захід вже третій рік поспіль організовує громадська організація «Асоціація Ноосфера».

Локальне журі на чолі із засновником Асоціації Noosphere та NoosphereEngineeringSchool Михайлом Рябоконем визначило два проекти, які змагатимуться за місце у фіналі міжнародного етапу конкурсу через кілька тижнів після хакатону. Це проекти команд SDGS із ДНУ ім. О. Гончара та KISS із НТУУ «Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського».

До 27 жовтня команди-переможці локального етапу повинні створити відеоролик про свій проект та викласти його на інтернет-ресурс NASA. Зазначимо, що проголосувати за проект може будь-хто з будь-якого куточку світу. Переможці конкурсу, яких визначать на початку 2020 року, отримають запрошення на запуск ракети на космодромі США.

За матеріалами ГО «Асоціація Ноосфера»
Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара
фото Юрія Ткачова