У Дніпрі податківці прийшли на «Озерку»

Днями фахівці ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області завітали на центральний ринок у м. Дніпрo «Озерка» та поспілкувалися з підприємцми та реалізаторами.

Податківці нагадали місцевим працедавцям і найманим працівникам, що неоформлений трудовий договір є не лише грубим порушенням трудового законодавства, а й у подальшому тягне за собою низку проблем для самого працівника.

Заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника, про яку щомісячно та в повному обсязі звітує роботодавець і з якої здійснюється сплата єдиного соціального внеску, забезпечує працівника повним соціальним захистом, гарантованим державою, а період роботи – зараховується в повному обсязі до стажу, який буде разом із розміром заробітної плати враховуватися при нарахуванні пенсійної виплати.

Серед переваг офіційного працевлаштування:
— сплачені із заробітної плати страхові внески – це гідна пенсія в майбутньому, страхові виплати в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю (оплата лікарняних листів, відпустки по вагітності та пологах), у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві, у зв’язку з настанням безробіття;

— гарантії з боку роботодавця по дотриманню норм трудового законодавства: встановлення тривалості робочого часу, надання оплачуваної відпустки, створення належних умов праці на робочому місці, вирішення питань охорони праці і т.д.;

— можливість захисту законом прав та інтересів працівників та розгляду трудових спорів, що виникають між працівником та роботодавцем, у судовому порядку.

Водночас нагадуємо, що кожен працівник має можливість проконтролювати відображення особових даних та розмір заробітної плати, задекларованої роботодавцем, звернувшись до територіального органу Пенсійного фонду України з копією паспорта та ідентифікаційним кодом.

Завдяки вжитих заходів фахівцями фіскальної служби району протягом першого півріччя 2018 року від платників Центрального району м.Дніпра до бюджетів усіх рівнів надійшло 304 674,4 тис.грн. податку на доходи з фізичних осіб.
Додаткові надходження до бюджету від легалізації зайнятості населення з податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати складають понад 18,4 тис. грн., військового збору- 1,8тис.грн. та з єдиного соціального внеску 22,5 тис. грн.

Постійно здійснюється моніторинг рівня виплати заробітної плати найманим працівникам підприємствами та установами та проводяться заслуховування керівників підприємств, які відносяться до групи ризикових. Внаслідок проведеної роботи в січні-червні п.р. рівень заробітної плати підвищили 120 суб’єктів господарської діяльності. До бюджету додатково надійшло майже 85,1 тис.грн. ПДФО, 8,2 тис.грн. військового збору та 105,5 тис.грн. єдиного внеску.