У Дніпрі працює міське відділення «Служба підтримки сім’ї»

У Дніпрі працює міське відділення «Служба підтримки сім’ї». Воно надає комплексну соціальну допомогу родинам з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Відділення запрацювало з січня 2021 року. За цей час послугами скористалися 39 родин (в яких виховується 54 дитини).

«Головна мета служби – збереження сім’ї, запобігання вилученню дітей. Послуги для містян: соціальна адаптація, інтеграція та реінтеграція в суспільство, реабілітація, консультування тощо. Найчастіше сюди звертаються з питаннями логопедичної та психологічної корекції, консультацій психологів, корекційно-розвиткових занять. Усі послуги – безкоштовні», – розповіла заступниця начальниці управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Марина Алексеєва.

З весни приводить 4 дітей на корекційні заняття й Аліна Ситкина. Жінка дуже задоволена роботою спеціалістів: «Ми зверталися по допомогу до безлічі центрів, проте мені відмовляли. У старшого сина затримка психомовленнєвого розвитку та епілепсія. Середня донька, а також двійнята теж мають проблеми з мовленням. Нам порекомендували прийти сюди. Тут за невеликий період – великий прорив у дітей».

Заняття проходять в ігровій формі, ділиться логопед відділення «Служби підтримки сім’ї» Олена Ліснича, адже таким чином можна виявити різні мовленнєві проблеми у малечі: «Я проводжу діагностику й дізнаюся, яка саме проблема у дитини. Консультую батьків. Заняття проходять як у групах, так і особисто».

У центрі працює і кабінет психолога. Дніпрянин Ігор нещодавно звернувся до відділення: «Зателефонував до «Служби підтримки сім’ї» і мене одразу запросили на консультацію. Тут працював зі мною психолог і допоміг вийти з важкої ситуації. Люди, які вагаються, – обов’язково звертайтеся, якщо відчуваєте, що вам потрібна фахова допомога!».

«Ми в залежності від запиту клієнта підбираємо окрему програму дій – це може бути діагностика, консультування, якщо треба й корекційна робота. Якщо у родині є конфліктні ситуації, ми проводимо так звану медіацію – коли запрошую до кабінету декількох членів сім’ї. Дуже важливо вчасно звернутися по допомогу, щоб вона була ефективною, тому не соромтесь, приходьте до нашого відділення», – зауважив практичний психолог відділення «Служба підтримки сім’ї» Олег Прокопенко.

Контакти відділення: вул. Тверська, 41, телефон +38 098 902 65 40.