У Дніпрі презентували безпрецедентний художній проект «LovingVincent» (Фото)
Першу у світі анімаційну стрічку про Вінсента ван Гога, хронометражем у 88 хвилин і з бюджетом у 5 000 000 євро, презентували у Дніпрі у Музеї українського живопису.
У фільмі йде мова про життя і смерть Вінсента Ван Гога. Події відбуваються влітку 1891 у Франції. Головний герой Арманд повинен передати листа другу свого батька. Впродовж подорожі люди, з якими зустрічається Арманд, розказують йому різні теорії про причини та обставини смерті Ван Гога 29 липня 1890 року.
Режисерами стрічки виступили: Dorota Kobiela & Hugh Welchman. Продюсери: Executive Hugh Welchman, Sean Bobbitt & Ivan Mactaggart. Автори сценарію: Dorota Kobiela & Hugh Welchman.
Цікаво, що над створенням фільму працювали 115 художників з 18 країн: Польщі, Греції, України, США, Сербії, Іспанії, Індії, Ірландії, Великої Британії, Ірану, Японії, Росії, Білорусі, Румунії, Болгарії, Австралії, Мексики та Канади. Аби потрапити до проекту, художники мали пройти конкурсний відбір. Заявки подали більше 5000 людей, а пройшов приблизно кожен 45 претендент. До того, як до команди долучилися українці, проект вже працював і над стрічкою велася робота впродовж трьох років. Українські художники за 10 місяців роботи в проекті створили 1/7 частину фільму – це 13 хвилин та більше 9000 кадрів. Загальна кількість намальованих кадрів 65000. Кожен прописаний олійними фарбами.
Українські художники стали фаворитами проекту і працювали над образами головних персонажів стрічки. Робота передбачала створення картин-кадрів у спеціально обладнаних боксах Painting. Animation Work Stations (PAWS). 97 PAWS. Ними обладнали три студії. За основу брали написані Вінсентом Ван Гогом картини. Вони стали основою до створення візуального матеріалу при розробці локацій, пейзажів, героїв для фільму. Як результат – 94 авторських, але досить близьких за стилістикою полотен Ван Гога, та 31 – у яких частково використані роботи маестро.
На весну запланований показ фільму у Канах. І можлива навіть нагорода. Бо стрічка й справді прецедент у художньому концепті. І вже на 2018 рік автори планують показ стрічки у кінотеатрах, повідомляють у прес-службі музею.