У Дніпрі презентували унікальне видання про найстаріший палац (фото)

У Дніпрі відбулася презентація путівника «Символ міста. Найстаріший палац». У книзі детально розповідається про архітектурну історію Потьомкінського палацу, а також історичні події та людей, які з ним пов’язані.

«Останній розділ у цій книзі навмисно не завершений. Ми щиро вважаємо, що історія палацу триває. Наразі вирішується питання ремонтно-відновлювальних робіт, які планується виконувати державним коштом, а також невдовзі переглядатимуть питання про використання палацу», – зазначив заступник начальника управління з питань охорони культурної спадщини ДМР, один з авторів книги Валентин Старостін.

презентація путівника_Дніпро

Зі свого боку Ігор Кочергін, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, співавтор книги, зазначив: «Цей палац – не просто об’єкт архітектурної та культурної спадщини. Це об’єкт, без якого уявити історію нашого міста неможливо. З ним пов’язані не тільки значущі історичні події, тут фактично творили історію найбільш відомі особистості міста. Усі почесні громадяни, зокрема і Олександр Поль, були так чи інакше пов’язані із палацом».

презентація путівника_Дніпро

За словами представника видавництва Михайла Кислова, книгу виокремлює з-поміж інших краєзнавчих видань велика кількість цитат і спирань на конкретні архівні джерела, багато цікавих ілюстрацій. Уперше (як експеримент) зробили реконструкцію візуального вигляду фотографій за словами, тобто припущеннями, як могло бути.

презентація путівника_Дніпро

«За форматом книга схожа на класичну монографію, тому путівник – це неофіційна назва. Однак ми пропонуємо читачеві після ознайомлення із матеріалом організувати власну екскурсію за допомогою підказок, які є у книзі. Це, наприклад, унікальні ілюстрації, або посилання, які допоможуть відшукувати цікаві місця зовні та всередині будівлі».

Путівник надрукований у тисячу примірників. Наразі він є у Туристичному інформаційному центрі, Музеї історії Дніпра та Центральній міській бібліотеці.