У Дніпрі презентували відомий проект «Стіни» (Фото)

Один з найвідоміших українських живописців Матвій Вайсберг привіз у Дніпро дві «Стіни». Саме ці цикли останні роки стали затребуваними та популярними творами художника.

Одна «Стіна» присвячена сюжетам Старого Заповіту, інша — сутичкам на Грушевського та Майдані. Матвій Вайсберг «заримував» Біблійні сюжети та реальність задимленого Києва зразка 2014 року.

Матвій Вайсберг

«Сцени із Танаху»  — один з циклів, що художник привіз на дніпровську виставку. Це серія з 32-х полотен. Цикл створено за граверною серією біблійних ілюстрацій Ганса Гольбейна (Молодшого). Художник не припускає викривлення або знівечення гольбейнівських сюжетів і композицій, делікатно інтерпретуючи їх у своїх полотнах.

Танах – акронім на івриті. Вона означає практично те саме, що й християнський  Старий Заповіт. Пан Вайсберг не долучає себе до жодної конфесії, втім саме ілюстрації Ганса Гольбейна Молодшого дали йому сюжетну канву. Коли писав історію Майдану… роботи народжувалися одна за одною. І якось не було зрозуміло, коли і як зупинитися. До майстерні зайшов друг Олексій Белюсенко і обмовився: «Заповни усю стіну. Так з’явилася назва «Стіна», повідомляють у прес-службі музею.

Матвій Вайсберг

Багато майстрів Старого та Нового світу зверталися до невичерпних за тематикою біблейських сюжетів. Втім, далеко не всім вдавалося знайти потрібну інтонацію, яка змушує зрозуміти, відчути глибинну духовність створення людства. І до когорти тих небагатьох належить Матвій Вайсберг.  Художник-філософ, для якого ця тема – привід проаналізувати та зрозуміти сучасне життя з її драматичними колізіями, людськими пристрастями, духовною боротьбою та прозріннями.

Образи, що їх створює майстер, так насичені емоціями, що думки та почуття отримують органічне пластичне втілення.

Матвій Вайсберг

Останнім часом Вайсберг дедалі відходить від художності до живопису пластичної знаковості, що дозволяє йому абстрагуватися від реальної конкретики і створювати образи духовно збагачені. Особливу увагу приділяє фактурі полотна. Її він відчуває, як своєрідний живописний рельєф, зліплений то справжніми шарами фарби, то ніжним доторканням  пензля.

Його мистецтво не відокремлене від свідомості людини ХХI століття. Його можна приймати чи  ні, розуміти чи не розуміти, втім не можна заперечувати.   Бо саме ці особливості роблять Вайсберга неповторним і пізнаваним, а творчість унікальною.