У Дніпрі презентували книгу про Конотоп (Фото)

У дніпровському Палаці студентів презентували книгу «Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765 – 1769 років». У заході взяли участь провідні науковці і краєзнавці, музейники, освітяни, студенти ДНУ ім. О. Гончара. Повідомили у Дніпропетровській обласній раді.

Сумщина, як і Дніпропетровщина, багата на історію козацької доби. У Конотопі того часу активно діяли представники козацької старшини, які займалися меценатством, будуючи церкви та храми, а також — місцеве духовенство, яке займалося культурно-просвітницькою діяльністю. Є багато спільного в козацькій історії наших поселень.

У виданні вперше публікуються документи генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр. у частині, присвяченій місту Конотоп Конотопської сотні Ніжинського полку – тепер це м. Конотоп Сумської області. Матеріали опису містять відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки населення цієї частини Гетьманщини. Тобто це фактично «паспорт денацифікації» України зразка XVIII століття.

Під час презентації видання учасники презентації почули і про історію козацтва Дніпропетровщини, земля якої багата на спадки козацької доби.

Також учасники презентації мали змогу зануритись в історію наших козацьких пісень Дніпропетровщини.