У Дніпрі пройшла Всеукраїнська студентська олімпіада

У Дніпрі пройшла Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальностей «Журналістика» і «Реклама та зв’язки з громадськістю» на базі факультету систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Більше 70 талановитих студентів з усієї України приїхало до ДНУ продемонструвати свої здібності. У II турі учасники мали виконати тестове та творче завдання. Більша частина студентів виявилася задоволена своїми результатами з тестування. А ось другий етап – написання звіту з прес-конференції – викликав певні труднощі. Як говорять самі учасники, на жаль, ця форма журналістського матеріалу не дає можливості розкрити творчий потенціал повною мірою. Але, як слушно зауважила студентка Львівського національного університету імені Івана Франка Олена Кордоба: «Якщо журналіст не вміє цікаво, свіжо та грамотно оформити саме інформаційний матеріал, то далі робити в журналістиці йому нічого».

Підсумки олімпіади підбила Наталя Миколаївна Сидоренко, завідувач кафедри історії журналістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка: «Завершилася чергова олімпіада з освітнього напряму «Журналістика», яка зібрала студентів з усієї України. Звичайно, рівень знань учасників і в сфері журналістики, і в сфері реклами та зв’язків з громадськістю суттєво відрізняється. Проте ми бачимо, що молодь прагне вчитися та здобувати нові знання».

Перші місця посіли дівчата з Ужгородського національного університету та Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Анастасія Нечипорук з Ужгородського національного університету, яка здобула перше місце в напрямі «Реклама та зв’язки з громадськістю», зізналася, що була вражена тим, що саме її визнали кращою з кращих: «Чесно кажучи, я не очікувала на такий результат. Дуже приємно, що мене підтримували мої викладачі, науковий керівник, друзі, які також зі мною приїхали до Дніпра». За підсумками олімпіади зі спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю», друге місце посіли Ірина Дейнека з Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. акад. С. Дем’янчука та Валентина Павлушенко з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Третє місце розділили Аліна Совенко з Дніпровського національного університету ім. О. Гончара та Марія Балабась з Маріупольського державного університету.

У номінаціях цього напряму відзначені наступні роботи: «Масштабність аудиторного охоплення ПР-кампанії» (Лінкова Олена, Київський університет ім. Б.Грінченка; Сергійчук Неля, Київський національний торгово-економічний університет), «Ідея ПР-кампанії» (Закарлюка Марина ,Запорізький національний університет; Платонова Анастасія, Херсонський державний університет), «Оригінальність інструментарію ПР-кампанії» (Дмитренко Кароліна, Національний університет харчових технологій; Зейлик Ольга, Східноєвропейський національний університет ім. Л.Українки), «Системність ПР-мислення» (Кузьміна Катерина, Ужгородський національний університет; Алтухов Сергій, Дніпровський національний університет ім. О.Гончара), «Кращий ПР-меседж» (Полюхович Тетяна, Східноєвропейський національний університет ім. Л.Українки; Гладун Юлія, Одеська національна академія зв’язку ім. О.С.Попова).

Переможниця ж у напрямі «Журналістика» Олена Рябічева, студентка Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зазначила: «Щоб отримати задоволення від поїздки, мені довелося розмежовувати моменти участі в олімпіаді та враження від вашого міста. Було доволі складно в один день писати тестові завдання і творчий конкурс, але, як бачите, впоралася. До речі, в Дніпрі я вперше. Мені дуже сподобалось місто: воно архітектурно неподібне до Києва, Львова чи Ужгорода. До того ж, у вас гарні кав’ярні, де можна скуштувати смачну каву та солодощі».

За підсумками олімпіади зі спеціальності «Журналістика», визначені й інші переможці: друге місце отримали Катерина Нікітенко з Дніпровського національного університету імені О. Гончара та Марія Лагута із Сумського державного університету. Третє місце посіли троє студентів: Дмитро Гребінник з Харківського національного університету ім. В. Каразіна, Зоряна Мурашка з Тернопільского національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка та Ірина Богачук з Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, повідомляють у прес-службі ДНУ ім.О.Гончара.

У номінаціях цього напряму відзначені наступні роботи: «Кращий заголовок» (Козловська Тетяна, Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького; Чернобильський Антон, Дніпровський національний університет імені О. Гончара), «Яскраві мовно-стилістичні засоби» (Білей Наталія, Ужгородський національний університет, Кащишин Іванна, Маріупольський державний університет) «Високий рівень фактологічності матеріалу» (Лященко Владлена,Херсонський державний університет; Семивол Катерина, Донецький національний університет ім. В. Стуса), «Оригінальна авторська позиція» (Гільшанський Юрій, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника; Кушмирук Віталія, Національний університет «Острозька академія»), «Найкраща композиція журналістського твору» (Пархоменко Лілія, Полтавський національний педагогічний університет ім. В. Короленка, Роспопа Людмила, Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки).