Проїзд у міському автотранспорті Дніпра став найдорожчим в Україні

У Дніпрі з 3 грудня проїзд у міських маршрутних автобусах та мікроавтобусах подорожчав до 6 гривень. Ціни піднялись практично на всіх маршрутах міста.

За інформацією автоперевізних підприємств, перевізники були змушені підняти ціни через здорожчання пально-мастильних матеріалів та підвищення рівня мінімальної зарплати, повідомляє Радіо Свобода.

Водночас перевізники підтвердили, що своє рішення вони не узгоджували з міською владою, зазначивши, що ухвала не потребує узгодження, адже вартість проїзду «до гранично допустимих тарифів», затверджених міськрадою раніше.

«Є укладений з замовником (міськрадою) договір ще у 2015 році, за яким встановлено граничний тариф у 6 гривень. Тобто, я маю повне право поставити тариф у 6 гривень і здійснювати перевезення за ним», – зазначив керівник підприємства-перевізника Андрій Русавський.

Таким чином, проїзд в міському автотранспорті Дніпра став найдорожчим в Україні.

Громадські активісти напередодні закликали дніпрян ігнорувати маршрутки й масово пересідати на електротранспорт, однак цього не відбулось. Зокрема, ініціатор Артем Лисенко заявляв, що така акція мала «підстьобнути» міську владу швидше модернізувати парк електротранспорту й водночас допомогти пасажирам маршруток висловити протест проти підвищення вартості проїзду.

«Перевізники кажуть, що вони возять людей собі в збиток. Але все одно вони не мають право підвищувати вартість проїзду в односторонньому порядку. Для цього потрібно хоча б провести роз’яснювальну кампанію серед населення», – вважає Артем Лисенко.

Ціни на проїзд у маршрутках Дніпра востаннє змінювались у березні 2015 року. Тоді подорожчання пояснювали суттєвим зростанням вартості пального. Пізніше, у вересні 2015 року, за рішеннями судів і під тиском міської влади, більшість перевізників повернулись до старих тарифів.

Добавить комментарий