У Дніпрі розпочинається один із найстаріших в Україні фестивалів

19 березня Дніпро долучиться до фестивалю на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна-2018». Захід проводиться вже 26-й рік поспіль та є одним із найстаріших в Україні.
«Уже втретє фестиваль проходить в рамках програми міського голови Бориса Філатова «Культурна столиця». Захід став набагато цікавішим та популярнішим», – зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.
Фестиваль стартував 15 березня. Вистави вже пройшли в Запоріжжі та Кривому Розі. На черзі – Павлоград, Кам’янське та Дніпро. Участь у фестивалі беруть 7 дніпровських театрів. Загалом у рамках заходу 16 театрів Дніпропетровської та Запорізької областей покажуть 24 спектаклі. Оцінює вистави професійне журі зі Львова та Києва.
«Три роки тому була дуже скрутна ситуація із «Січеславною». І я дуже радий, що місто підставило плече і 26-річна історія фестивалю не перервалася. Тому тепер чекаємо нової «Січеславни» та нових відкриттів», – сказав керівник Художньої ради при міському голові Григорій Гельфер.
26 березня, у Міжнародний день театру, у Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбудеться церемонія нагородження. Переможці у різних номінаціях отримають грошові призи. Також цьогоріч передбачено два гран-прі – за найкращу виставу для дорослих та для дітей.
«Розмір гран-прі – 25 тисяч гривень. Я вважаю, що це гідна фінансова підтримка. Також цього року змінений формат «Надії Січеславни». Раніше цю нагороду вручали акторам до 35 років, але деякі актори в цьому віці вже мають десятки ролей. Тому ми вирішили, що цього року розглядатимуться лише актори-дебютанти, які працюють у театрі не більше двох років», – зазначив директор Дніпропетровського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України Олександр Шароваров.