У Дніпрі розповіли унікальні історії про хліб і ув’язнення
У Дніпрі лектор Музею спротиву Голодомору Микола Чабан провів нову пішохідну екскурсію – “З хлібом і без хліба”. Охочі прогулялися вулицями Княгині Ольги та С. Бандери. Розповідають на ФБ-сторінці музею. Учасники дізналися про діячів української сільськогосподарської кооперації у Катеринославі, про об’єкти й власників борошняної промисловості Катеринослава, перші радянські хлібзаводи нашого міста, організацію торгівлі сільськогосподарськими продуктами у різні часи та обмін речей на їжу у періоди голодів та Голодомору та багато іншого.
Микола Петрович процитував уривки зі спогадів та літературних замальовок, що яскраво показали продовольчі кризи у Дніпропетровську 1920-х – 1930-х рр., разючі контрасти НЕПу, образи безпритульних першої половини 1930-х. І все це – на місцевому, дніпропетровському, матеріалі.
Родзинкою екскурсії була зустріч з місцевим мешканцем цього району Євгеном Татарином, який поділився історією своєї тещі, Марії Титаренко. Вона у 1946–1947 роках працювала на хлібзаводі на сучасній вул. Княгині Ольги. За спробу винести у кишенях борошно для своїх голодних дітей жінка отримала 6 місяців ув’язнення.