У Дніпрі створили унікальну відеовізитівку міста (фото)

У Дніпрі створили нову відеовізитівку міста. 300 годин відзнятого відео у форматі таймлапс – 3-хвилинний ролик на виході. Автори проєкту – Євген Савченко та студія DREAMERS.

Дніпро зафільмували з висоти пташиного польоту у різні пори року, за різних погодних умов та час доби, щоб максимально охопити й передати красу та потенціал міста, що стрімко розвивається.

У кадрі – Дніпро: монументальний, потужний, сучасний, амбітний, динамічний, яскравий, патріотичний і надзвичайно привабливий.

Як літали та знімали. Історію створення унікального ролика розповів його автор, відеооператор Євген Савченко.

УПАКУВАННЯ ІДЕЇ

Коли навесні 2021 року «Культурна столиця» оголосила конкурс на отримання грантів для втілення соціальних проєктів, Євген Савченко та його команда запропонували свій проєкт. Вони вирішили зняти відеоролик про місто Дніпро. Знали, скільки уже було подібних робіт і ризикували поставити своє відео в один ряд із іншими. Але запевнили комісію, що їхня робота буде особливою, не схожою на попередні спроби ані за концептом, ані за темпоритмом.

«Ми вирішили показати ритм міста. Як Дніпро прокидається, як живе вдень, як засинає. Показати різні моменти доби через освітлення об’єктів, хмари, заходи сонця, світанки», – розповідає Євген Савченко.

ДЕНЬ, НІЧ І ЗНОВУ ДЕНЬ

Як показати ритм життя великого міста? Важливо обрати вдалі локації, чітко розписати точки й ракурси відео з дрона. Зробити тестове знімання та відсіяти зайве.

Серед обраних локацій є й такі, які дніпряни ще не бачили з висоти пташиного польоту. Приміром, парк Прибережний. А є й знайомі місця – втім, через обраний ракурс виглядають вони досить загадково. Новий, або Центральний міст знято знизу та з берега. Проліт дрона під мостом – ризикований хід, результат – унікальні кадри.

«Тут важливо було вгадати з часом фільмування, – розповідає Євген. – Правильним виявилося знімати засвітла, коли сонце відбивається у воді, підсвічуючи відблисками конструкції мосту та підкреслюючи геометрію ліній. Це неймовірно класно! Ми зняли цю магію разів шість. Було з чого обирати».

ПОГЛЯД КОБЗАРЯ

Вдалося наблизити до очей глядача й Кобзаря. Пам’ятник Тарасові Шевченку здійнявся дуже високо – риси обличчя поета важко розгледіти.

«Ті, хто гуляє парком Монастирського острову, не бачать зосереджений, гордий погляд Тараса. Ми наблизили його до людей», – ділиться Євген Савченко.

МУЗИКА ЯК СПЕЦІЯ

Повноцінним відеопродукт виглядає, коли картинку супроводжує музика. Оригінальний трек створив Іван Ус. І ця мелодія підкреслила ритм монтажу й глибину зображень.

«Насправді добрий монтаж самодостатній, – вважає Євген. – Він сприймається без музики, іноді наче народжується з тиші. Музика – це спеція, яка додає емоцій».

АЗАРТ ПРОДОВЖЕННЯ

Матеріалу у хлопців на 100 гігабайтів. Унікальні кадри варті уваги! Тож варто чекати на нові серії польотів над Дніпром.

Автори проекту впевнені: відеовізитівка стане крутою рекламою Дніпра, адже розказує й показує історію міста.