У Дніпрі створюють єдиний медичний простір (фото)

У Дніпрі якісне переформатування єдиного медичного простору залишається пріоритетом. Відкриття нових лікувальних закладів (надто у віддалених районах міста) – це комфорт для людей і гідні умови праці для лікарів.

У селищі Ясному, що межує з Таромським, на новозбудовану амбулаторію № 6 центру первинної медико-санітарної допомоги № 12 мешканці чекали з багатьох причин. «Людей багато. До цього медичний центр був досить далеко від нас – у Таромському. Пішки дійти туди було неможливо – надто маломобільним. Крім того, у нас багато людей похилого віку. Так, транспорт є, але під маршрутку чи електричку треба ще підлаштуватися», — каже Вікторія Леонтьєва.

амбулаторія_Таромське

Дніпро має тривалу та плідну історію співробітництва зі Світовим банком, який спільно з містом фінансує будівництво та реконструкції загалом 29 амбулаторій, більшість з яких вже відкриті та приймають пацієнтів. Цей новий медзаклад – один з таких. Амбулаторію у Ясному звели з нуля – на місці колишнього пустиря. Коштом міста сюди придбали меблі та обладнання.

амбулаторія_Таромське

Нове приміщення відповідає всім вимогам безбар’єрності. Є функціональний пандус, необхідні вказівники, тактильна плитка, зручна для маломобільних груп населення вбиральня.

амбулаторія_Таромське

Амбулаторія обслуговує майже 2 тис. людей. Фактично це всі мешканці селища Ясного, а також частково жителі Таромського. У будівлі облаштовано 11 кабінетів – серед яких є пункт щеплення та кабінет для гарячкових хворих.

амбулаторія_Таромське

Лікар Дмитро Кушнір працює у Ясному майже десять років. Каже: у новій амбулаторії є всі належні умови. Панові Кушніру є з чим порівнювати, адже раніше пацієнтів доводилося приймати у старій будівлі, де було лише три кімнати. Нині ж лише один його кабінет поділений на три блоки – з окремими кімнатами для огляду дітей та дорослих: «Найперше, тут тепло, і це дуже важливо для огляду малечі. Тепер у нас також є обладнання для взяття аналізів, інтернет. Є фізіокабінет і навіть денний стаціонар».