У Дніпрі триває Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування

З 1 по 8 серпня у Дніпрі проводиться Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування під гаслом: «Підтримаймо грудне вигодовування разом!». Головним чином акція направлена на те, щоб вкотре привернути увагу молодих батьків, родин, що готуються до народження малюка, до значення та користі годування грудьми.

«Грудне вигодовування є найважливішим чинником повноцінного та здорового розвитку дітей раннього віку. Годування дитини материнським молоком — це не лише її харчування, а й збільшення часу безпосереднього контакту немовляти з мамою, психологічного спілкування матері та дитини, джерело любові, тепла та захищеності малюка. Кожна жінка повинна знати, що грудне молоко є найбільш повноцінною їжею для її дитини з перших днів після народження та протягом першого року життя. Разом з унікальними поживними якостями воно має адаптогенні, протиінфекційні, захисні властивості. В наших центрах первинної медико-санітарної допомоги лікарі розповідають майбутнім матерям ще під час вагітності про важливість і користь грудного вигодовування. У деяких закладах є навіть спеціальні класи з підготовки до народження дитини, де спеціалісти консультують вагітних з різних питань, зокрема грудного вигодовування, наголошують на його перевагах», – сказала головний акушер-гінеколог департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Галина Одінцова. Вона також наголосила, що неабияку роль у цьому процесі відіграє родина жінки, коли чоловік та родичі створюють усі комфортні умови для годування дитини грудним молоком – це і здоровий сон мами, і її повноцінне харчування.

Правилам грудного вигодовування дітей та необхідним гігієнічним навичкам навчають в пологових будинках міста, коли жінка вже народила. Всі ці заклади акредитовані як «Лікарні, доброзичливі до дитини». Однією з умов отримання такої акредитації є залучення якомога більшої кількості жінок до грудного вигодовування.

Наталя зі своєю новонародженою донечкою Дашею виписалися з пологового будинку №1. Для жінки – це вже треті пологи і довгоочікувана донечка. «Маю двоє старших синів, 5-ти та 2,5 років. Однозначно годуватиму її грудним молоком, як і двох старших. У першу чергу – це здоров’я дитини, її імунітет, захист від хвороб. До того ж, грудне молоко значно заощаджує кошти на харчування малюка. Закликаю всіх жінок годувати своїх дітей грудним молоком доти, доки це можливо», – розповіла Наталя.

Своєю чергою мама двох дітей Тетяна, лікар за професією, розвіює міф, що начебто грудне вигодовування заважає жінкам будувати кар’єру. «Це зовсім не так. Кожну дитину годувала грудьми по два роки. При цьому встигали і навчатися, і складати іспити на сесіях, і працювати. Тому, якщо є грудне молоко – якомога довше годувати лише ним», – зазначила молода матуся.