У Дніпрі у прибережній зоні виявили 20 самобудів (фото)

У Дніпрі тривають перевірки законності об’єктів, розташованих уздовж усієї території набережної. Зокрема, перевіряють законність отримання технічних умов та підключення об’єктів до води та каналізації, а також законність зайняття земельної ділянки у прибережній смузі. Кожен профільний орган міськради перевіряє об’єкти за окремим графіком.

Так інспекція з питань благоустрою вже перевірила понад 80 об’єктів, розташованих на Набережній Заводській від ж/м Парус до Річкового порту. Майже у кожного є проблеми або із землевідведенням, або із правом власності.

У Дніпрі тривають перевірки законності об’єктів, розташованих уздовж усієї території набережної.

Особливу увагу інспекції привернув цілий комплекс будівель на Набережній Заводській – це 20 елінгів-самобудів. Вони розташовані на державній території, якою опікується «Дніпровське лісове господарство». Такі землі можна використовувати, відповідно до законодавства, для охорони, збереження та відтворення лісів, але ж ніяк для приватної забудови.

У Дніпрі тривають перевірки законності об’єктів, розташованих уздовж усієї території набережної.

«Ці елінги були побудовані 5-6 років тому та введені у реєстр прав власності рішенням суду. Хтось використовує їх як будинок для відпочинку, хтось – як приватну човнову станцію. Але при цьому немає ані землевідводу, ані дозволу на будівництво, ані документів про введення в експлуатацію. Навіть адреси цим спорудам не призначена. Ані Дніпровська міська рада, ані лісгосп не надавали жодних дозволів на це будівництво. Ще у 2019 році ми перевіряли ці об’єкти, департамент правового забезпечення міськради відтоді проводить роботу зі скасування права власності на ці елінги. Уже перші дві інстанції винесли рішення на користь територіальної громади міста. Також у травні 2021 року касаційний суд підтвердив скасування права власності на ці об’єкти», – зазначив під час пресконференції 11 листопада начальник інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради Руслан Мороз.

У Дніпрі тривають перевірки законності об’єктів, розташованих уздовж усієї території набережної.

Після того, як згідно із судовими рішеннями виключать записи з Єдиного реєстру нерухомого майна, вільний доступ до води буде відновлено, а самовільно збудовані об’єкти – демонтовано.